Dzisiaj jest wtorek, 05 grudnia 2023 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 199 dni. Matura za: 154 dni.

Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

MEN przypomina o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku

Tegoroczne wakacje są inne niż do tej pory. Oprócz podstawowych zasad związanych z zachowaniem bezpieczeństwa, musimy pamiętać o wytycznych sanitarnych, które mogą pomoc uchronić siebie oraz najbliższych przed zarażeniem koronawirusem. MEN wraz z GIS i MZ przypominają o konieczności stosowania się do zaleceń.

Więcej informacji znajduje sie na stronie https://epedagogika.pl/aktualnosci/men-przypomina-o-zasadach-bezpieczenstwa-podczas-letniego-wypoczynku-3932.html#

 

OKAWANGO II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej 2020

W dniach 29-30 czerwca 2020r. odbył się online finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej, w którym udział wzięła (po raz drugi z rzędu) uczennica klasy 2a Anna Puchała. Zakwalifikowała się do finału na podstawie pracy badawczej pt. „Moja wyprawa geologiczna – raport terenowy”. W tym roku Ania została laureatką II stopnia tego konkursu – serdecznie gratulujemy.

Głównym celem konkursu było poszerzanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geologii, budowy Ziemi, historii geologicznej naszej planety oraz twórczego i praktycznego zastosowania wiedzy geologicznej w otaczającym nas świecie. By przywrócić geologii należne jej miejsce w polskich szkołach, Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Wydawnictwem Nowa Era podjął działania zmierzające do upowszechniania wiedzy geologicznej zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

Na podstawie bardzo dużej ilości uczestników konkursu oraz wysokiego poziomu merytorycznego podczas finału można stwierdzić, że wszystkie cele konkursu zostały w pełni zrealizowane.

opiekunka laureatki Bożena Drab

 

Współpraca klas akademickich SGH Zespołu Szkół w Krzepicach z uczelnią patronacką – Szkołą Główną Handlową w Warszawie w roku szkolnym 2019/2020.

konkurs foto
konkurs foto

Wakacje 2020

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od komputera, książek, sprawdzianów, kartkówek.
Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku.

Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory".

Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy za cały rok szkolny 2019/2020.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne ZS w Krzepicach.

 

Projekt Śląskie. Inwestujemy w talenty – V edycja

Miłosz Pośpiech uczeń klasy Ibp w dniu 24 czerwca 2020 r. przedstawił na lekcji prezentację na temat „Sprachebenen in der Praxis – płaszczyzny językowe w praktyce” w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej „Inwestujemy w talenty”. Prezentacja dotyczyła różnorodności języka niemieckiego w kontekście dialektów, języka potocznego i literackiego. Uczeń potwierdził wysokie kompetencje językowe zdobywając również certyfikat językowy z języka niemieckiego oraz uzyskał ocenę celującą z przedmiotu.

Alina Kordjaka Król

 

Miło nam poinformować, iż po raz kolejny nasze dziewczęta wygrywają klasyfikację generalną współzawodnictwa sportowego Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego:

1. ZS Krzepice

2. ZS nr 3

3. ZS nr 1

 

 

Duże brawa dla naszych dziewcząt.

 

Pokaz systemu elektronicznej rekrutacji do szkół przeznaczony dla Kandydatów oraz Rodziców
Zapraszamy na organizowany przez firmę VULCAN pokaz systemu elektronicznej rekrutacji do szkół przeznaczony dla Kandydatów oraz Rodziców. Wydarzenie odbędzie się w dniu 9 czerwca 2020 roku o godzinie 14.00, jest bezpłatne i może w nim uczestniczyć dowolna osoba. Informacja o tym przedsięwzięciu znajduje się na stronie naboru slaskie.edu.com.pl oraz na kanale YouTube pod adresem
https://www.youtube.com/watch?v=2cRjtr30HZc&feature=youtu.be

 

Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020/2021

Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ...

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu z udziałem prof. dr hab. Mariana Zembali – absolwenta Zespołu Szkół w Krzepicach, przyjaciela ziemi kłobuckiej.
''Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie...''.
Naprawdę warto.

Przypominamy, że profesor Marian Zembala jest wybitnym kardiochirurgiem.
W swoim życiu zajmował się transplantologią. Wspólnie ze swoim przyjacielem, profesorem Zbigniewem Religą założył Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
Pełnił również funkcję ministra zdrowia. Miłośnikom kina warto przypomnieć, że Marian Zembala był jednym z głównych bohaterów filmu ''Bogowie''.
W jego postać wcielił się Piotr Głowacki. Wprowadzenie w wypowiedź profesora zapewnił Henryk Kiepura.

PEDAGOG SZKOLNY

Jeśli potrzebujesz wparcia, rozmowy czy innej pomocy Pedagog Szkolny - Mariola Kempińska-Kulej pozostaje do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00 poprzez kontakt: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Skypa i Messengera.

Dodatkowo każdy kogo dotknął kryzys związany z epidemią koronawirusa może zasięgnąć darmowej porady psychologa lub psychoterapeuty pod adresem: https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl