Dzisiaj jest czwartek, 27 lutego 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 123 dni. Matura za: 67 dni.

Imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

PIERWSZY ETAP
OGÓLOPOSKIEGO KONKURSU WIEDZY O KANADZIE
DISCOVER CANADA 2017
ZA NAMI!

Po weryfikacji prac, organizatorzy konkursu ogłosili listę półfinalistów. Spośród blisko 1000 uczestników z całej Polski, w półfinale znalazły się 63 osoby, a wśród nich uczennica klasy IIIc – Anna Bogatko.

Cieszymy się ogromnie i gratulujemy Ani tak wielkiego sukcesu, ale jednocześnie trzymamy mocno kciuki za udział Ani w II etapie. Etap ten odbędzie się na początku lutego 2017 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Uczestnicy będą pisać test składający się z pytań otwartych oraz pracę pisemną.

Warto przypomnieć, iż do trzeciego etapu przechodzi maksymalnie 15 uczestników, którzy otrzymali najwyższą ilość punktów w II etapie. Finał konkursu odbędzie się w Żorach w obecności przedstawiciela Ambasady Kanadyjskiej, Prezydenta Miasta Żory, przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego oraz sponsorów i publiczności. Finał będzie się składał z dwóch części: 10 minutowej prezentacji multimedialnej na podany temat oraz odpowiedzi na zadane przez komisję pytania.

Wśród nagród znajdują się pięć indeksów na Filologię Angielską UŚ, wysokie nagrody pieniężne, nagrody książkowe i rzeczowe.