Dzisiaj jest sobota, 23 listopada 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 219 dni. Matura za: 163 dni.

Imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

II edycja Akademii Młodego Licealisty zakończona

W sobotę 18 czerwca 2016r. odbyły się ostatnie zajęcia II edycji Akademii  Młodego Licealisty. W naszym przypadku sprawdziło się  powiedzenie "W miłym towarzystwie czas szybko mija". Cieszy nas fakt, iż AML spotkała się tak dużym zainteresowaniem już od I edycji. Inny, ciekawy rodzaj przekazu wiedzy podobał się uczestnikom i chętnie przychodzili na kolejne spotkania. Bardzo energiczna i aktywna grupa młodzieży  sprawiła, iż obustronna współpraca  układała się wzorowo. Nauczyciele  krzepickiego  LO z dużą przyjemnością przygotowywali  materiał na swoje zajęcia.

W momencie kiedy rówieśnicy naszych uczestników wysypiali się w wolne soboty Oni już od rana zmagali się z łamańcami językowymi, tworzyli swój profil zawodowy i określali miejsce na mapie. Brali udział w grze terenowej gdzie matematycznymi sposobami mierzyli las, wykonali  także sześciany z baniek mydlanych oraz szukali chemii i biologii w kuchni. W trakcie kolejnego spotkania  podjęli  wyzwanie tworzenia  programu informatycznego do zapisu nutowego, spróbowali swoich aktorskich umiejętności na deskach szkolnej sceny a  na koniec rywalizowali w mitologicznym turnieju.

Zakończenie II edycji odbyło się w auli szkoły gdzie z rąk dyrektora Grzegorza Mastalerza i koordynatora projektu AML wicedyrektor Agnieszki Borowskiej uczestnicy otrzymali certyfikaty i pamiątki.  Uśmiech i zadowolenie młodzieży z pobytu i zajęć na terenie naszej szkoły były dla nas największą nagrodą za włożone starania w przygotowanie i prowadzenie Akademii Młodego Licealisty 2016.

Mamy nadzieję, że kolejna edycja AML już za rok!