Dzisiaj jest sobota, 23 listopada 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 219 dni. Matura za: 163 dni.

Imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

XII Powiatowy Bieg Patrolowy drużyn PCK

15.06.2016r. był dniem zmagań uczestników w XII Powiatowym Biegu Patrolowym Drużyn PCK na trenie Zespołu Szkół w Krzepicach.  Zaproszenie przyjęło 9 placówek (w tym 5 szkół podstawowych i 4 gimnazja). Dobra logistyka organizatorów zawodów i zaangażowanie szkolnej drużyny PCK  pozwoliło na sprawne przeprowadzenie całości przedsięwzięcia. Młodzi adepci sztuki udzielania pierwszej pomocy zmierzyli się z 5 zadaniami. W trakcie pokonywanej trasy napotykali na stacje z symulowanymi przez pozorantów  zdarzeniami (przygotowanymi przez naszych licealistów). Ich szybka reakcja i prawidłowe postępowanie z poszkodowanym przynosiły kolejne punkty dla drużyny.

Dopełnieniem zmagań było rozwiązanie testu wiedzy. Zwieńczeniem rywalizacji było wręczenie nagród drużynom: kategoria szkoły podstawowe:

oraz gimnazja:

Rozdano także nagrody specjalne dla najaktywniejszych uczestników, które otrzymali: Mikołaj Wręczycki ze Szkoły Podstawowej w Krzepicach i Paulina Myślińska  z Gimnazjum w Opatowie.

Podsumowując dyrektor Grzegorz Mastalerz podkreślił rangę zawodów, podziękował za liczne uczestnictwo i duże zaangażowanie drużyn ze wszystkich szkół. Słowa uznania popłynęły także w kierunku opiekunów, którzy poświęcili dużo pracy aby przygotować swoich podopiecznych. Dziękujemy naszym wspaniałym uczniom, którzy  wcielili się w trudne role pozorantów, oceniających, przewodników oraz tych którzy dbali o oprawę Biegu Patrolowego. Jak zwykle miła atmosfera, swoisty klimat tych zawodów oraz wymiana doświadczeń sprzyjała nie tylko uczestnikom a także ich opiekunom.

Gratulujemy wszystkim i zapraszamy za rok!

Agnieszka Borowska

koordynator zawodów i opiekun szkolnej drużyny PCK