Dzisiaj jest sobota, 07 grudnia 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 205 dni. Matura za: 149 dni.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

Pożegnanie maturzystów oraz

„Nic dwa razy się nie zdarza …”
 Wisława Szymborska

Tradycyjnie w Zespole Szkół w Krzepicach uroczyste pożegnanie maturzystów odbyło się po zakończeniu wszystkich egzaminów maturalnych. 20 maja 2016r. aula wypełniła się tegorocznymi absolwentami, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele reprezentujący władze powiatu, organizacje oraz samorządy lokalne m.in. członek Zarządu Rady Powiatu, Burmistrz Krzepic, Wójt Opatowa, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków LO w Krzepicach. Od trzech lat w tym dniu spotykają się w murach szkoły „Złoci Maturzyści”. W tym roku data spotkania zbiegła się z dniem, w którym pisali 50 lat temu swój egzamin dojrzałości. To piękny, historyczny i wzruszający moment kiedy na scenie pojawiły się dwa pokolenia absolwentów.

Tegorocznym absolwentom dyrektor Grzegorz Mastalerz w towarzystwie zaproszonych gości wręczył nagrody za wyniki w nauce, zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły, działalność artystyczną, sportową. Stowarzyszenie Absolwentów, jak co roku ufundowało nagrodę dla najlepszego absolwenta, w tym roku otrzymała ją Joanna Droś. Złotym Maturzystom Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Złotym Maturzystom wręczył okolicznościowe pamiątki i dyplomy absolwenta.

Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie klasy IIC. Refleksyjny montaż słowno – muzyczny z zawartymi wskazówkami na przyszłość oraz pięknie wykonanymi piosenkami poruszył publiczność i pobudził do wspomnień. Było także wiele ciepłych słów podziękowania i wdzięczności ze strony absolwentów i ich rodziców skierowanych do dyrekcji, wychowawców, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Bardzo dobra atmosfera pracy i nauki, niepowtarzalny, rodzinny klimat szkoły, duże możliwości rozwoju – to tylko niektóre słowa wypowiadane przez rodziców pod adresem naszej krzepickiej Alma Mater.