Dzisiaj jest sobota, 04 lipca 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: -5 dni. Matura za: -61 dni.

Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana

W naszej szkole 06.04.2016 r. gościł prof. Marian Zembala słynny kardiochirurg a zarazem absolwent krzepickiego Liceum. Razem z zespołem specjalistów z Śląskiego Centrum Chorób Serca z Zabrza w ramach „Akademii Aktywnego Seniora” wygłosili wykłady na temat zdrowego trybu życia i profilaktyki chorób osób starszych pod hasłem „Zdrowie Polaków”.

Gości z Zabrza powitał gospodarz szkoły dyrektor Grzegorz Mastalerz oraz organizator spotkania starosta Henryk Kiepura. W spotkaniu uczestniczyli seniorzy, młodzież krzepickiego liceum, przedstawiciele starostwa oraz reprezentanci gmin, stowarzyszeń i organizacji. Wystąpienie profesora Zembali dotyczyło zarówno jego pracy w Ministerstwie, wdrożonych i przygotowanych programów prozdrowotnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zwracając się do młodzieży profesor poruszył tematykę dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych, przestrzegając przed zgubnymi skutkami ich użycia.

Apelował do uczniów o rozsądek i odpowiedzialność. Profesor nawiązał również do nowoczesnych metod leczenia stosowanych w kardiochirurgii oraz opowiedział o pracy kierowanego przez siebie Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Podczas wystąpienia profesor Zembala często zwracał się do uczniów nawiązując do wspomnień z lat szkolnych. Ze wzruszeniem i szacunkiem mówił o swoich profesorach z nostalgią wspominał kolegów i koleżanki. Pozostali prelegenci poruszyli tematykę związaną z chorobami występującymi najczęściej u seniorów. Zwracali uwagę na oznaki pogarszania się stanu zdrowia, mówili o znaczeniu i utrzymaniu aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, systematycznych badań mających wpływ na ograniczenie wystąpienia ryzyka chorób wieku podeszłego.

Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród licealistów oraz zaproszonych gości. Wszyscy z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchali ciekawych wystąpień. Mamy nadzieje na kolejne spotkania i projekty realizowane wspólnie.