Dzisiaj jest sobota, 04 lipca 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: -5 dni. Matura za: -61 dni.

Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana

Od 25.01 do 29.01.2016 w siedzibie Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego już po raz czwarty spotkali się uczniowie Zespołu Szkół z Krzepic (21 osób) z uczniami Gesamtschule Marl z Niemiec (25 osób). Z relacji opiekunów mgr Eweliny Łyźniak i mgr Agnieszki Jaźwińskiej – Kulej wynika, że uczniowie uczestniczyli w niezwykle interesującym programie. Młodzież integrowała się podczas wspólnych gier, zabaw, animacji językowych, wieczorów, warsztatów i wyjazdów.

Dzięki uczestnictwu w warsztatach „Odwaga i pojednanie” uczniowie zapoznali się z historią stosunków polsko – niemieckich oraz zwiedzili wystawę plenerową na terenie fundacji.

Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach kreatywnych, podczas których poznali wiele możliwości składania serwetek lub tworzenia kompozycji kwiatowych. Historię Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży i słynnego kręgu z Krzyżowej przedstawił prowadzący pan Daniel Bodył.

Podczas Teaparty uczniowie zapoznali się z historią parzenia herbaty, angielską etykietą oraz delektowali się smakiem wielu gatunków herbat i prowadzili interesujące rozmowy na temat czasu wolnego, rodziny, systemu szkolnictwa, religii.
Wielu wrażeń dostarczył również wieczór sportowy.
Wieczór polsko – niemiecki był okazją do zaprezentowania krajów, regionów, szkół, dań narodowych, sprawdzenia wiadomości niemieckich kolegów na temat naszego kraju podczas quizu o Polsce.

Wieczór pożegnalny zakończył się dyskoteką w pałacu i pełną integracją młodzieży. Uczniowie zwiedzili również wiele atrakcji turystycznych np. zamek Książ, część kompleksu Riese w Osówce, kościół Pokoju w Świdnicy, twierdzę Kłodzką i kopalnię złota w Złotym Stoku. Niestety nie udało nam się wpaść na trop złotego pociągu, ale będziemy kontynuować poszukiwania przyszłym roku.

Dzięki uczestnictwu w spotkaniu uczniowie mogli sprawdzić i rozwijać umiejętności z zakresu języka angielskiego i niemieckiego, poznać kulturę niemieckich rówieśników, zwalczać stereotypy, nawiązać międzynarodowe kontakty i promować nasz region. Realizacja programu dostarczyła im wielu wrażeń, dobrej zabawy i niezapomnianych przeżyć.

Projekt został dofinansowany ze środków Fundacji Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, starostwa powiatowego, Rady Rodziców Zespołu Szkół w Krzepicach oaz składek uczniów.