Dzisiaj jest sobota, 04 lipca 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: -5 dni. Matura za: -61 dni.

Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana

Europa to kontynent charakteryzujący się  niezwykłym bogactwem językowym. Bogactwo to stanowi istotną wartość, którą należy doceniać, wykorzystywać i pielęgnować.

Co roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Najważniejszym przesłaniem tego dnia jest rozwijanie umiejętności językowych. Uczenie się  języków daje wymierne korzyści zarówno ludziom młodym, jak i starszym – nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków i korzystać z możliwości, jakie  ta nauka stwarza. Znajomość języków obcych pozwala także na lepsze wzajemne zrozumienie i pokonywanie różnic kulturowych.

W Zespole Szkół w Krzepicach również obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Dnia 25 września została zorganizowana Językowa Gra Miejska, która łączyła ze sobą element rywalizacji i rozwijanie umiejętności językowych. W Grze Miejskiej wzięło udział 9 drużyn 4-osobowych. Uczniowie wykonywali zadania językowe przypisane poszczególnym stacjom. Uczniowie musieli między innymi odszyfrować wiadomości, napisać wiersz, poszukać informacji w ulotkach czy przetłumaczyć menu, a wszystko to w różnych językach nauczanych w naszej szkole. Wszystkie zespoły walczyły zacięcie, ale z uśmiechem na twarzy o miano najszybszej językowej drużyny!

A oto wyniki:

  • 3 miejsce – klasa 2b
  • 2 miejsce – klasa 3c
  • 1 miejsce – klasa 2a

Dziękujemy serdecznie uczestnikom za udział a zwycięzcom gratulujemy!

Językowa Gra Miejska została zorganizowana przez nauczycieli języków obcych w naszej szkole.