Dzisiaj jest sobota, 04 lipca 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: -5 dni. Matura za: -61 dni.

Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana

Program PoczytajMy

Pokaż galerię

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do programu CEO kształtującego nawyk czytania książek i promującego czytelnictwo wśród młodych ludzi.

W tym roku program nosi nazwę „PoczytajMy” i podobnie jak w poprzedniej edycji cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony licealnej młodzieży, gdyż swój udział w projekcie potwierdziło czterdziestu uczestników z różnych klas.

W ramach utworzonego przy bibliotece szkolnej Klubu Czytelniczego „Lector” młodzi ludzie przygotowywać będą regularne, comiesięczne spotkania czytelnicze dla maluchów z sąsiadującego ze szkołą przedszkola. Wspólne czytanie książek stanie się szansą  do zaangażowania młodzieży w działania na rzecz innych oraz poznawania swojej okolicy – jej przyrody, historii i legend z nią związanych.

Pierwsze spotkanie z przedszkolakami pt. „To był dobry dzień” odbyło się 5 października 2015 r. Uczennice klasy IIIc: Angelika Sośniak, Magdalena Kaczmarek, Karolina Wilczyńska i Agnieszka Dyla odwiedziły grupę „Malinek” i  czytały dzieciom opowiadania Renaty Piątkowskiej pt. Zły dzień, Czarny lew, Zapach mamy, Koń, Urodziny. Maluchy żywiołowo reagowały na przygody swojego rówieśnika – Tomka. Okazało się, że wiele z przytoczonych w opowieściach sytuacji zdarzyć się może w najzwyklejszy, szary dzień na podwórku, w przedszkolu czy ogrodzie i każdy może stać się ich bohaterem. Na zakończenie wizyty dzieci wykonały zakładki do książek na przygotowanych wcześniej przez starsze koleżanki szablonach. Taki drobiazg z pewnością przyda się w domu, gdy mama lub tata będą czytać  ulubioną bajkę. Kolejne czytelnicze spotkanie już w listopadzie.