Dzisiaj jest piątek, 03 grudnia 2021 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 203 dni. Matura za: 152 dni.

Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

12 października 2015 roku klasa Ib wzięła udział w warsztatach naukowych zorganizowanych na Wydziale Inżynierii Środowiska i Biotechnologii Politechniki Częstochowskiej. Zajęcia rozpoczęły się wykładem wprowadzającym pt. "Od osadu do biogazu" dr inż. Iwony Zawiei.

W części praktycznej uczniowie mieli okazję przećwiczyć proces kondycjonowania osadów ściekowych polem ultradźwiękowym oraz przy użyciu wodorotlenku sodu. Następnie wykonali preparaty mikroskopowe i oglądali przy użyciu mikroskopów mikroorganizmy w tych osadach.  Młodzież poznała też wybrane sposoby analizy fizykochemicznej modelowych ścieków komunalnych. Uczestnicy warsztatów poznali również pracownię hodowli roślin i grzybów.

Po przerwie grupa udała sie do kłobuckiej oczyszczalni ścieków, gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z kolejnymi etapami oczyszczania ścieków komunalnych ze szczególnym uwzględnieniem etapu biologicznego.