• Dzień pierwszoklasisty
  Dzień pierwszoklasisty
 • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
 • Poznaj Polskę - Wycieczka do Krakowa
  Poznaj Polskę - Wycieczka do Krakowa
 • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
  Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
 • Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
 • Sukces Naszej Szkoły
  Sukces Naszej Szkoły
 • PODRÓŻE KSZTAŁCĄ
  PODRÓŻE KSZTAŁCĄ

Dzisiaj jest czwartek, 26 stycznia 2023 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 147 dni. Matura za: 97 dni.

Imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

Sprzątanie cmentarza żydowskiego

Uczniowie Zespołu Szkół w Krzepicach zajmują się żydowskim cmentarzem od 2008 r. w ramach projektu „Krzepice – dwie kultury – wspólna pamięć”. Podjęliśmy wówczas zobowiązanie, adoptując ten zabytek jako szkoła i staramy się z niego corocznie wywiązywać. Cmentarz żydowski jest miejscem szczególnym z kilku powodów: to ślad długich lat wielokulturowych dziejów naszej ziemi, cenny zabytek – rzadki przykład kirkutu z macewami z metalu. Od kilku lat bardzo owocnie współpracujemy z wolontariuszami ze Stanów Zjednoczonych, organizatorem ich przyjazdów jest fundacja The Matzevah Foundation i jej prezes, Steven Reece.

W bieżącym roku młodzież krzepickiego liceum pracowała 17 i 18 czerwca przy oczyszczaniu cmentarza, udało nam się pozbyć niepotrzebnych gałęzi i roślin. Uczniowie współpracowali z żydowskimi studentami, którym towarzyszyło dwóch prowadzących liderów w ramach JewishGen Young Scholars. Dzięki takiej formie spotkania młodzież miała wiele okazji na wspólne rozmowy, poznanie różnych kultur, zwyczajów i doskonalenie znajomości języka angielskiego. Tegoroczne wspólne działania były pod tym względem bardzo owocne, dowiedzieliśmy się wiele na temat języka jidysz oraz symboliki hebrajskich napisów na nagrobkach. W pracach na cmentarzu pomagali nam również podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dankowicach, osoby upośledzone psychicznie, co również wpłynęło na niezwykłą atmosferę tego spotkania. W sprzątaniu cmentarza uczestniczyli uczniowie klas pierwszych, którym dziękujemy za wielkie zaangażowanie, byli to:

1. Szymon Zawierucha

2. Izabela Dobosz

3. Milena Kała

4. Oliwia Zychla

5. Aleksandra Kowalska

6. Wiktoria Wiatr

7. Justyna Słomian

8. Kacper Sawicki

9. Weronika Fabiś

10. Kamil Matyja

11. Małgorzata Wydmuch

12. Edyta Kubicka

13. Kacper Robak

14. Patrycja Krotoszyńska

15. Julia Bogacz

16. Adrian Mazik

17. Wiktoria Borecka

18. Agnieszka Malczewska

19. Julia Sapak

20. Gabriela Grzelińska

21. Samira Kierat

22. Paulina Tronina

23. Natalia Kotarska

24. Izabela Jęsior

25. Dawid Jura

26. Nicolas Smith

27. Wiktoria Wydmuch

28. Piotr Nagłowski

29. Mateusz Drab

30. Laura Pakuła

31. Tomasz Szlązak

32. Anna Puchała

33. Dawid Dudek

34. Konrad Dyluś

35. Dawid Droś

36. Nikodem Strugała

37. Piotr Droś

38. Dobrosława Tomaszewska

Organizatorem projektu była Pani Jolanta Drab.