Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie rekordu RKO
    Wigilia Szkolna - wspólne kolędowanie
  • "Koncert Muzyki Polskiej"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest czwartek, 27 lutego 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 123 dni. Matura za: 67 dni.

Imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

Wizyta na Uniwersytecie Opolskim

Uczniowie klas humanistycznych naszego liceum po raz kolejny zostali zaproszeni przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego na wykłady i ćwiczenia, w ramach podpisanej umowy o współpracy. 4 czerwca młodzież miała okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracowników uczelni i studentów, w programie:

• Prezentacja Wydziału Prawa i Administracji UO

„Krytykowanie a przepisy prawa. O prywatności, wizerunku, dobrym imieniu i innych dobrach osobistych” – prezentacja z wykładem przygotowana przez studentki WPiA UO (opiekun: dr J.Kozińska)

Jak bezpiecznie robić zakupy, czyli poradnik konsument - scenki pokazujące wybrane problemy konsumenckie i sposoby ich rozwiązywania - studenci WPiA i Koło Naukowe Prawa Prywatnego i Własności Intelektualnej "Copyright" (opiekun: dr J.Kozińska)

• prezentacja - dr Kamila Kasperska-Kurzawa "Dobre maniery na co dzień"

• prezentacja omawiająca zagadnienie bezpieczeństwa w sieci – mgr Rafał Prabucki „Halo, Policja? Proszę przyjechać na facebook’a ”.

Organizatorkami wyjazdu były panie: Danuta Jeziorska, Jolanta Drab i Bożena Drab. Przedstawione podczas spotkania zagadnienia zaciekawiły odbiorców, przybliżyły w przystępny sposób problemy prawne, z którymi możemy spotkać się w codziennym życiu oraz w sieci.