Branżowa Szkoła I stopnia

Dzisiaj jest niedziela, 08 grudnia 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 204 dni. Matura za: 148 dni.

Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona

„Jak nie czytam, jak czytam” - edycja 2019

Dnia 7 czerwca 2019 r. o godzinie 10.00, wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Krzepicach przyłączyli się do IV edycji najpopularniejszej w Polsce akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Wydarzenie miało na celu bicie rekordu w czytaniu, w jednym momencie.

Szkolna młodzież zebrała się w auli, aby wysłuchać odczytanego na głos opowiadania pt. „Książę Mediolanu”. Taką formułę wydarzenia przyjęto w związku z ogłoszeniem roku 2019 „Rokiem Gustawa Herlinga – Grudzińskiego”.

Spotkanie stało się okazją do podsumowania aktywności czytelniczych. Jedną z nich było zajecie przez klasę Ib II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Maraton Czytania”, którego organizatorem była Fundacja Honor Pomagania Dzieciom. Wyjątkową nagrodę, w postaci 300 zł dofinansowania do wydarzenia klasowego, wręczył Pan Dyrektor – Grzegorz Mastalerz. Również młodzież działająca w klubie czytelniczym „Lector” uhonorowana została dyplomami nadesłanymi przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w podziękowaniu za udział w programie „PoczytajMy”.

Każda z biorących udział w akcji osób, przed wejściem na salę, otrzymała bilet uprawniający do udziału w mini – loterii. Do wygrania były książki oraz upominki z logo „BRONKA”.

To wyjątkowe święto czytania miało podkreślić, że książka może kojarzyć się z rozrywką, radością i wspólnymi pasjami.