Branżowa Szkoła I stopnia

Dzisiaj jest niedziela, 08 grudnia 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 204 dni. Matura za: 148 dni.

Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona

Lekcja historii w Muzeum 303

05 czerwca uczniowie klasy 1a z wychowawcą Edytą Kuc i nauczycielami historii Danutą Jeziorską i Tomaszem Gucwą uczestniczyli w wyprawie rowerowej do Muzeum 303 w Napoleonie.

Dzięki zajmującym i ciekawym opowieścią dyr. Jana Nagla o postawie polskich żołnierzy-lotników, stały się one każdemu z nas dużo bliższe. Bogactwo ekspozycji i sposób ich prezentowania uzupełniły wiedzę o historii z czasu II wojny światowej. Po za tym uczniowie mogli wejść do kokpitu samolotu. Film o ppłk.pil. Janie Zumbachu uświadomił młodzieży również historię powojenną żołnierzy Dywizjonu 303. Najwiekszą i najatrakcyjnieszą okazała się dla uczniów ekspozycja plenerowa lotnictwa współczesnego. O ich atrakcyjności decyduje również to, że można ich dotknąć i wejść do środka –zwykle samoloty prezentowane w muzeach są niedostępne dla zwiedzających.

Pan Jan Nagiel przedstawił również współpracę z producentami filmowymi podejmującymi temat II wojny światowej w swoich produkcjach, czego doświadcza również nasz uczeń klasy 1a Nicolas Smith. Mamy nadzieję ze przed nami jeszcze nie jedna taka lekcja historii w terenie.