• Dzień pierwszoklasisty
  Dzień pierwszoklasisty
 • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
 • Poznaj Polskę - Wycieczka do Krakowa
  Poznaj Polskę - Wycieczka do Krakowa
 • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
  Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
 • Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
 • Sukces Naszej Szkoły
  Sukces Naszej Szkoły
 • PODRÓŻE KSZTAŁCĄ
  PODRÓŻE KSZTAŁCĄ

Dzisiaj jest czwartek, 26 stycznia 2023 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 147 dni. Matura za: 97 dni.

Imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

XV Powiatowy Bieg Patrolowy Drużyn Pierwszej Pomocy

6 czerwca 2019r. na terenie Zespołu Szkół w Krzepicach odbył się jubileuszowy XV Powiatowy Bieg Patrolowy Drużyn Pierwszej Pomocy. Wszystkich uczestników wydarzenia powitał dyrektor szkoły Grzegorz Mastalerz oraz dokonał uroczystego otwarcia Biegu.

Jak zwykle dopisała nam pogoda i mogliśmy bez żadnych przeszkód przeprowadzić zawody w plenerze. Z testem wiadomości oraz przygotowanymi symulowanymi sytuacjami urazowymi na 4 stacjach zmagali się uczniowie wygasających już klas gimnazjalnych oraz starszych klas szkoły podstawowej. Od samego początku istnienia Biegu organizatorem jest Zespół Szkół w Krzepicach a koordynatorem wicedyrektor Agnieszka Borowska.

Głównym przesłaniem zawodów jest pogłębianie umiejętności dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia drugiego człowieka.

Co roku duża grupa uczniów naszej szkoły angażuje się w przygotowania pozorowanych przypadków i całego zaplecza logistycznego wydarzenia udowadniając, że własnymi siłami można wykonać łudząco podobne do rzeczywistych rany różnego pochodzenia. Na zakończenie zmagań drużyn wyłoniono medalową trójkę szkół: I miejsce - Szkoła Podstawowa im. K.Makuszyńskiego w Zajączkach II II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. A.Mickiewicza w Krzepicach III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im.A.Mickiewicza w Krzepicach - oddział gimnazjalny Oceniający na poszczególnych stacjach symulacji wybrali najaktywniejszą zawodniczkę i zawodnika. W tym roku nagrodę z rąk dyrektora odebrali: Paulina Wręczycka ze SP Zajączki II oraz Mikołaj Wręczycki z oddziału gimnazjalnego SP nr1 w Krzepicach.

Gratulujemy serdecznie!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom drużyn, nauczycielom czuwającym nad sprawnym przebiegiem zawodów oraz całemu sztabowi uczniów aktywnie uczestniczących w przygotowaniach i oprawie jubileuszowego XV Powiatowego Biegu Patrolowego.