Zawieszenie zajęć w szkole
    Bicie rekordu RKO
    Wigilia Szkolna - wspólne kolędowanie
  • "Koncert Muzyki Polskiej"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest sobota, 15 sierpnia 2020 roku. Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało: 17 dni. Matura za: 262 dni.

Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

Lekcja fizyki i chemii w Centrum Badań Jądrowych w Świerku

Młodzież Zespołu Szkół w Krzepicach 30 stycznia 2019r. wzięła udział w zajęciach w Badawczym Reaktorze jądrowym Maria w Świerku. Mieli oni możliwość zobaczyć pracujący reaktor i jego rdzeń, w tym najbardziej spektakularny "dowód" jego pracy czyli promieniowanie Czerenkowa. Widzieli również sterownię reaktora, halę przygotowawczą i odkryty pełnowymiarowy model rdzenia, elementy paliwowe, zasobniki do napromieniowań, manipulatory stosowane w komorach gorących. Wysoko wykwalifikowani pracownicy opowiedzieli jak działa reaktor, ile zużywa paliwa i co się z tym paliwem potem dzieje. Dowiedzieli się do czego wykorzystujemy na co dzień to wyjątkowe urządzenie i jak to wykorzystywanie odbywa się w praktyce. Uczniowie również wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach z zakresu promieniotwórczości.