Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie rekordu RKO
    Wigilia Szkolna - wspólne kolędowanie
  • "Koncert Muzyki Polskiej"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest czwartek, 27 lutego 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 123 dni. Matura za: 67 dni.

Imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

Spotkanie z podróżnikiem

Dnia 21 listopada 2018 r. w auli Zespołu Szkół w Krzepicach odbyło się spotkanie z podróżnikiem i globtroterem - Przemysławem Supernakiem, który gościł u nas już w ubiegłym roku. Tematem tegorocznej prelekcji była „Indonezja – wulkany i duchy Bali”.

Gość zaprezentował młodzieży tropikalny klimat, bogatą i różnorodną kulturę, prastare świątynie, buchające wulkany, deszczowe lasy i pierwotne plemiona najbardziej wyspiarskiego kraju na świecie. Opowiadał m.in. o Jawie i znajdujących się na niej, liczących prawie tysiąc lat kompleksach świątynnych – Prambanan i Borobudur. Przedstawiał tajemnice związane z ich budową i legendy żyjących tu ludów, prezentował codzienną egzystencję mieszkańców wyspy.

Na słuchaczach wrażenie zrobił zaklęty w fotografiach park wulkanów Bromo – Tenger – Semeru. Krajoznawca zwrócił uwagę, że w Indonezji jest najwięcej na świecie, bo ponad 150, czynnych wulkanów. Obszar, na którym leżą, zwany Pierścieniem Ognia, jest najbardziej aktywnym sejsmicznie terenem naszej planety, a gwałtowne erupcje czy trzęsienia ziemi są na stałe wpisane w historię tego regionu. Na zakończenie, uczniowie mieli możliwość przenieść się na kilka dziewiczych wysp otoczonych błękitnymi wodami oraz zapoznać z niezliczonymi gatunkami morskiej fauny, spotkać miejscowe duchy, objawiające się podczas tajemniczych rytuałów, a także zobaczyć najsprytniejsze małpy świata. Ostatnim punktem spotkania była prezentacja otoczonej najpiękniejszymi plażami i wzgórzami „wyspy tysiąca świątyń” – Bali, gdzie częścią spektakularnego krajobrazu jest niespotykana nigdzie architektura.