Branżowa Szkoła I stopnia

Dzisiaj jest sobota, 23 listopada 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 219 dni. Matura za: 163 dni.

Imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych "Warsaw Industry Week 2018"

8 listopada 2018r. licealiści oraz uczniowie szkoły branżowej Zespołu Szkół w Krzepicach wraz z opiekunami wzięli udział w Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week 2018.

Ogromna przestrzeń i szerokie spektrum salonów tematycznych pozwoliła młodzieży poznać nowości i rozwiązania z wszystkich kluczowych sektorów przemysłu, rozwijających się w Polsce.

Podczas wydarzenia prezentowana była oferta producentów i dystrybutorów z branży maszyn do obróbki metali, maszyn do obróbki drewna, obrabiarek skrawających, obrabiarek cnc, obrabiarek do obróbki plastycznej, maszyn do cięcia laserem i wodą, tokarek, narzędzi do obróbki, systemów CAD/CAM, oprogramowania dla przemysłu, automatyki i robotyki w zakładach przemysłowych i produkcyjnych, narzędzi pomiarowych i metrologii przemysłowej, inżynierii utrzymania ruchu, lakiernictwa przemysłowego, osprzętu spawalniczego oraz innych rozwiązań dla szeroko pojętego przemysłu.

Wyjazd do Warszawy stał się doskonałą okazją do zwiedzenia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Muzeum jest nowoczesną instytucją kultury, ukazującą 1000 lat dziejów polskich Żydów. Uczniowie mogli lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską. Z polsko-żydowskiej historii mogli wyciągnąć wnioski na przyszłość, mogli zmierzyć się ze stereotypami i stawić czoła współczesnym zagrożeniom, takimi jak ksenofobia i nacjonalistyczne uprzedzenia.