Branżowa Szkoła I stopnia

Dzisiaj jest środa, 18 września 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 285 dni. Matura za: 229 dni.

Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Kolejny raz uczestniczyliśmy w biciu Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej!

Wydarzenie miało miejsce 16 października 2018 roku i polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej liczbie fantomów, a co za tym idzie - przez jak największą liczbę osób i trwało pół godziny (od 12:00 - 12:30).

W akcji uczestniczymy od 2013 roku, kiedy po raz pierwszy Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowała półgodzinną próbę ustanowienia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób na terenie całego kraju. Od lat organizatorem całości przedsięwzięcia w naszej szkole jest wicedyrektor Agnieszka Borowska.

Jest to bardzo dobra lekcja resuscytacji oraz propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy a także ciekawe przeżycie dla pokolenia młodych ludzi.

Dziękujemy za uczestnictwo i zaangażowanie Pani Bożenie Drab oraz uczniom z klas medycznych IB, IIB i IIIB pod naukowym patronatem Śląskiego Centrum Chorób Serca. .