• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest środa, 28 lutego 2024 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 114 dni. Matura za: 69 dni.

Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Szkoła Dialogu

Tytuł "Szkoły Dialogu 2017"

Zespół Szkół w Krzepicach po raz kolejny uzyskał tytuł przyznawany przez fundację Forum Dialogu w ramach programu Szkoła Dialogu jako instytucja kontynuująca działania upamiętniające społeczność żydowską w swojej miejscowości. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły od 2008 roku realizują projekt „Krzepice – dwie kultury - wspólna pamięć”, dbając o zabytkowy cmentarz żydowski. Szczególne podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz poznania historii żydowskich sąsiadów na ręce dyrektora szkoły złożył nam Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, otrzymaliśmy również zestaw książek na temat II wojny światowej.

Program Szkoła Dialogu, realizowany jest od dziesięciu lat i dedykowany uczniom ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ma na celu poszerzanie wiedzy o lokalnej polsko-żydowskiej historii. Od 2008 roku program był realizowany w ponad 330 szkołach z około 215 miejscowości. Forum Dialogu to największa i najstarsza polska organizacja pozarządowa zajmująca się dialogiem polsko-żydowskim, stawia na model edukacji nieformalnej, w której uczniowie stają się samodzielnymi badaczami przygotowującymi projekt dotyczący upamiętnienia żydowskiej historii ich miejscowości.