• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest środa, 28 lutego 2024 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 114 dni. Matura za: 69 dni.

Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Olimpiada Przedsiębiorczości „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategie”

Uczeń klasy akademickiej SGH i tegoroczny maturzysta, Marcin Pyzik uczestniczył w eliminacjach okręgowych XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Podczas zawodów Marcin zakwalifikował się do czołowej 50-tki , wyłonionej z grona kilkuset zawodników całego okręgu. Olimpiada Przedsiębiorczości to forma współzawodnictwa edukacyjnego, podczas którego oceniane są wiedza, umiejętności oraz postawy a także wyrażające je zachowania przedsiębiorcze. To innowacyjny projekt o społecznym i przedsiębiorczym charakterze. Zyskała status jednej z największych olimpiad przedmiotowych. Jest wspólną inicjatywą pięciu największych uczelni ekonomicznych: SGH w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Hasło przewodnie tegorocznej olimpiady to „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategie”.

1 marca 2018 w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, siedzibie jednego z pięciu okręgów olimpiady, odbyły się zawody II stopnia, przebiegające w dwóch etapach. W pierwszej części zawodów uczestnicy rozwiązywali test z zakresu ekonomii, zarządzania i praktyki biznesowej. 50 najlepszych z grona ponad 250 olimpijczyków przechodzi do etapu drugiego. Uczeń naszego liceum, świetnie poradził sobie z zadaniami testowymi i w gronie 50 najlepszych zawodników całego okręgu, obejmującego województwo śląskie, małopolskie i łódzkie pracował nad rozwiązaniem zadań sytuacyjnych w zespołach, które następnie były prezentowane przed komisją.

Marcin będąc uczestnikiem eliminacji okręgowych uzyskał uprawnienia do udziału w specjalnym kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej oraz zaproszenie do udziału w egzaminie umożliwiającym uzyskanie Certyfikatu Wiedzy Ekonomicznej YoungMBA.

Gratulujemy Marcinowi sukcesu i życzymy powodzenia na ścieżce kariery biznesowej