• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest środa, 28 lutego 2024 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 114 dni. Matura za: 69 dni.

Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Spotkanie z podróżnikiem

Dnia 15 marca 2018 r. uczniowie klas pierwszych i drugich liceum ogólnokształcącego oraz klasy trzeciej szkoły zawodowej uczestniczyli w prelekcji zatytułowanej „Różnorodność świata”. Poprowadził ją Pan Przemysław Supernak – globtroter, fotograf, animator kultury i autor blogu internetowego „SUPERGLOB” (www.facebook.com/superglob1).

Gość opowiadał o swoich podróżach min. po Chinach, Afryce i Indiach. Jego pasję podróżowania podkreślały zdjęcia przedstawiające odmienne od rodzimych krajobrazy i tradycje. Młodzież nie tylko poczuła klimat egzotycznych i fascynujących obszarów, ale poznała niektóre formy kultu religijnego, z zaciekawieniem obserwowała stroje hinduskich kobiet i mężczyzn, dowiedziała się jak żyją jej rówieśnicy na innych kontynentach. Uczniów poruszyło zwłaszcza dziedzictwo kulturowe i obyczajowe krajów muzułmańskich. W relacji zaproszonego gościa dominowało przeświadczenie, że ich mieszkańcy to ludzie otwarci, serdeczni i gościnni i dalecy od uprzedzeń.

Na zakończenie uczniowie nagrodzili gościa gromkimi brawami, nie zabrakło także pytań ze strony słuchaczy. Slajdowisko okazało się doskonałą lekcją geografii i tolerancji.