• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest środa, 28 lutego 2024 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 114 dni. Matura za: 69 dni.

Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Dni otwarte Akademii Jana Długosza

9 marca 2018r. uczniowie klas maturalnych IIIa, IIIb i IIIcd Zespołu Szkół w Krzepicach wraz wychowawcami, na zaproszenie władz Akademii Jana Długosza w Częstochowie, wzięli udział w dniu otwartym uczelni. Młodzież uczestniczyła w warsztatach, wykładach i pokazach prowadzonych przez wykładowców uczelni i studentów reprezentujących wybrane wydziały AJD.

Zgodnie z ofertą uczelni młodzież pogłębiała swoją wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, poznawała tajniki browarów, miała okazje przypomnieć sobie informacje z dziedziny przyrody. Uczniowie podziwiali popisy gimnastyczne oraz muzyczne studentów Akademii Jana Długosza. W ofercie dnia otwartego uczelni znalazły się min. Warsztaty: pt. „Chemia produktów naturalnych – podstawowe procesy”, „Tweeter w pracy dziennikarza i w tekstach dziennikarskich”, „Tajemnice browaru”, „Z psychologią, socjologią i filozofia na Ty”, „Różnorodność gatunkowa mórz i oceanów”, „Przystosowanie zwierząt do środowisk”. Na zakończenie spotkania uczniowie uczestniczyli w wykładzie otwartym pt.: „Sztuki walki i zdrowie”.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i opiekę podczas pobytu na uczelni.