MISTRZOSTWO POWIATU W KOSZYKÓWCE
    Finaliści konkursu „Ojczyzna Nasza”
    Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Dzień matematyki
    Szkolni melomani na koncercie w NOSPR - Katowice
    Ruszyła V edycja Akademii Młodego Licealisty

Dzisiaj jest wtorek, 22 października 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 251 dni. Matura za: 195 dni.

Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Przemysław Banaszczyk finalistą II EDYCJI KONKURSU "OD MUNDURKA DO TOGI"

W dniu 12 lutego 2018r. w siedzibie Kancelarii Prawnej DAWID & PARTNERZY w Częstochowie, odbył się finał II Edycji Konkursu "Od mundurka do togi". W konkursie godną postawą i dobrym przygotowaniem wykazał się uczeń krzepickiego liceum, tegoroczny maturzysta, Przemysław Banaszczyk.

Uczestnicy konkursu we wszystkich trzech etapach konkursu musieli wykazać się umiejętnościami rozumienia przepisów prawnych, dokonywania ich wykładni, łącząc to jednocześnie ze znajomością poszczególnych gałęzi prawa.

W etapie pierwszym, w dniu 6 listopada 2017 r. uczestnicy konkursu w zmierzyli się z testem, który sprawdził ich wiedzę z WOSu, znajomość Konstytucji RP oraz aktualnych wydarzeń na świecie. W dniu 18 grudnia 2017 roku w Dawid & Partnerzy odbył się II etap Konkursu. Tym razem zadaniem konkursowym było przedstawienie rozwiązania wcześniej udostępnionego kazusu oraz udzielenie odpowiedzi na dodatkowe pytania komisji. Uczniowie musieli zmierzyć się z problemami zakresu prawa karnego, cywilnego, a także m.in. prawa drogowego i autorskiego. Dzięki swojemu zaangażowaniu i dobremu przygotowaniu, Przemek wszedł na pierwszym miejscu do finału.

W eliminacjach finałowych zadaniem uczestników było wcielenie się w rolę obrońcy bądź prokuratora. Uczniowie musieli zaprezentować swoje umiejętności krasomówcze podczas wygłaszania mowy końcowej, a także umiejętność obrony słuszności swojego stanowiska podczas symulacji rozprawy sądowej. Przemek po III etapie uzyskał tytuł finalisty konkursu.

Serdecznie gratulujemy!!!

Opiekunem była Danuta Jeziorska