Dzień Pierwszaka
    Wieczornica patriotyczna pt. „Ta, co nie zginęła”
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 184 dni.

Imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty

Międzynarodowa wymiana szkolna krzepickich licealistów

W dniach od 14 do 18 stycznia 2018r. grupa 18 uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Krzepic wzięła udział w programie trójstronnej wymiany młodzieży. Gesamtschule z Marl (Niemcy) i Zespół Szkół w Krzepicach prowadzą współpracę od 2012r., natomiast rok temu do projektu dołączyła ukraińska organizacja pozarządowa „Youth of Yuvileine”. Grupę niemiecką reprezentowało 19 uczniów, a grupę ukraińską 15 uczniów. Tegoroczny projekt był drugim spotkaniem w tej trójstronnej konstelacji. Spotkanie odbyło się w siedzibie Fundacji dla Porozumienia Europejskiego Krzyżowa. Zdaniem polskich opiekunów mgr Eweliny Łyźniak i mgr Justyny Szczepaniak uczestnicy spotkania emanowali energią, komunikatywnością, otwartością i bardzo się ze sobą zżyli.

Realizując program uczniowie poznali historię Kręgu z Krzyżowej, historię folwarku niemieckiej rodziny von Moltke, podczas warsztatów kreatywnych malowali koszulki lub kartki woskiem, prowadzili intensywne rozmowy, poznawali siebie nawzajem, swoje kraje, priorytety. Wieczór sportowy, Teaparty, dyskoteka, wieczór polsko – niemiecko – ukraiński również służyły wspólnej integracji. Grupy zwiedziły zamek Książ poznając historię od Piastów do zakończenia II wojny światowej oraz odpoczywały w pięknej zamkowej palmiarni. W drodze powrotnej grupa polska zwiedziła kopalnię złota w Złotym Stoku.

Spotkanie pozwoliło niejednokrotnie przełamać barierę językową, zniwelować stereotypy, nawiązać znajomości i przyjaźnie, poznać naszych sąsiadów, rozwinęło dialog międzykulturowy.

Poprzez portale społecznościowe wymiana między uczestnikami nieprzerwanie trwa. Wszyscy partnerzy zamierzają kontynuować współpracę w przyszłości.