• Dzień Pierwszaka
  Dzień Pierwszaka
 • Wieczornica patriotyczna pt. „Ta, co nie zginęła”
  Wieczornica patriotyczna pt. „Ta, co nie zginęła”
 • Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
  Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
 • Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
  Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
 • Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
  Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
 • Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
  Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
 • Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego
  Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 119 dni.

Imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

X Wieczór Kolęd

W sobotni wieczór 13 stycznia 2018r. aula Zespołu Szkół w Krzepicach wypełniła się po brzegi, gdyż od 10 lat styczniową tradycją szkoły stało się spotkanie bliskich jej osób: władz samorządowych, przedstawicieli instytucji współpracujących z placówką, rodziców, nauczycieli, absolwentów i pracowników szkoły.

Tegoroczny Wieczór Kolęd miał szczególny charakter. Ten swoisty, artystyczny tryptyk składał się z koncertu kolęd orkiestry dętej złożonej z uczniów naszej szkoły, spektaklu słowno-muzycznego pt. „Jestem" oraz występu szkolnej grupy rockowej ‘The Hats”.

Każdego roku podczas Wieczoru Kolęd staramy się dotknąć innej tematyki. Przesłaniem tegorocznego spotkania były narodziny życia oraz człowiek i jego jestestwo w odniesieniu do tajemnicy Bożego Narodzenia, bo przecież Boże Narodzenie może zdarzyć się codziennie, jeśli otworzymy serce na miłość Boga. Opowiedziana historia wyrażona została przy pomocy słowa, muzyki i tańca. Zamysłem grupy artystycznej Liceum w Krzepicach było ukazanie różnych aspektów naszego życia, które nie jest wolne od kłopotów i trudów ale też potrafi być piękne i zaskakujące. Cała nasza życiowa wędrówka odbywa się w „butach” indywidualnie do nas dobranych, pozostawiających po sobie ślad.

 „Ażeby dobrze kogoś poznać, trzeba by założyć jego buty …

Przejść drogę, zobaczyć miejsca, usłyszeć słowa, poczuć emocje,

zdobyć i stracić to samo co On …

Wtedy można by powiedzieć, że się kogoś poznało”

Zabiegani w codzienności zapominamy czasami o tym, co jest esencją życia i dlatego ten wieczór był jednym z tych kiedy zatrzymaliśmy się na chwilę dając odpocząć naszym niepokojom, rozterkom aby potem odważnie powiedzieć Jestem i stwierdzić: Dobrze, że Jesteście.

Scenariusz spektaklu powstawał dość długo pod egidą wicedyrektor Agnieszki Borowskiej i pedagog Marioli Kempińskiej-Kulej. Staramy się aby, spektakle przez nas wystawiane były niepowtarzalne i tworzone przez nas samych, nigdy nie realizujemy ich z gotowych scenariuszy. Piękną tradycją tego wyjątkowego wieczoru jest obecność naszych absolwentów, którzy co roku biorą czynny udział w całym przedsięwzięciu. To dzięki nim młodsze koleżanki i koledzy poznają atmosferę panującą od lat w naszej Szkolnej Artystycznej Rodzinie.

57 osobowa grupa artystyczna dostarczyła zebranym gościom moc artystycznych przeżyć, wzruszeń a nawet łez. W blaskach fleszy, każdy uczestnik miał swoje 5 minut.

Dyrektor Grzegorz Mastalerz będąc pod wrażeniem całego wieczoru stwierdził, że to wielka przyjemność patrzeć jak na naszych oczach rozkwitają młode talenty. Wyrazy uznania dla grupy artystycznej przekazali również Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia, który podkreślił wysoki poziom corocznych Wieczorów Kolęd, a szkołę nazwał Akademią Rozwoju Talentów. Gratulacje za przygotowanie całego wieczoru przekazała grupie artystycznej Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kłobucku Joanna Kulejewska.

Dziękujemy wszystkim za dni przygotowań, prób i piękny klimatyczny wieczór. Słowa podziękowania kierujemy również do ekipy technicznej, którą stanowili nasi niezastąpieni absolwenci: Mateusz Korzekwa i Piotr Orłowski.

Agnieszka Borowska

Mariola Kempińska-Kulej