MISTRZOSTWO POWIATU W KOSZYKÓWCE
    Finaliści konkursu „Ojczyzna Nasza”
    Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Dzień matematyki
    Szkolni melomani na koncercie w NOSPR - Katowice
    Ruszyła V edycja Akademii Młodego Licealisty

Dzisiaj jest środa, 18 września 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 285 dni. Matura za: 229 dni.

Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

"Pierwszy krok do orientu"

Grupa młodzieży Zespołu Szkół w Krzepicach z klas IIa i IIc wzięła udział w slajdowisku „Pierwszy krok do orientu” oraz spotkaniu z Leszkiem Szczasnym, autorem książki „Świat na wyciągnięcie ręki”. Wydarzenie miało miejsce 27 listopada 2017 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Kłobuck. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z nieco subiektywnym, barwnym zapisem eskapad autora po Europie i Bliskim Wschodzie. Samo slajdowisko to przemyślany i wielowymiarowy portret wyjątkowego kraju, jakim jest Turcja. Oprócz różnorodnych miejsc (np. słone jezioro, XIX – wieczna drewniana zabudowa ottomańska, nieznane Góry Szare, fantastyczna Kapadocja, dzikie wybrzeże Morza Czarnego) Leszek Szczasny zaprezentował młodzieży przede wszystkim rytm codziennego życia Turków: od 12 – milionowego Stambułu do zapomnianej wsi. Mówił o herbacianych barach, zwyczajach meczetowych i narodowych, o chuście, o kulcie Ataturka, a także o różnicach w mentalności pomiędzy Turcją a Europą. Spotkanie stało się okazją do zachęcenia młodych ludzi do odkrywania świta na własną rękę.