MISTRZOSTWO POWIATU W KOSZYKÓWCE
    Finaliści konkursu „Ojczyzna Nasza”
    Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Dzień matematyki
    Szkolni melomani na koncercie w NOSPR - Katowice
    Ruszyła V edycja Akademii Młodego Licealisty

Dzisiaj jest środa, 18 września 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 285 dni. Matura za: 229 dni.

Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Keep

I etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie

W tym roku już po raz drugi odkrywaliśmy Kanadę. 14 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o Kanadzie „Discover Canada 2018”, w którym udział wzięło 12 uczniów z klas pierwszych i trzecich. Etap kwalifikacyjny konkursu polegał na udzieleniu przez każdego z uczestników odpowiedzi na 110 pytań testowych zamkniętych i otwartych, z zakresu znajomości języka angielskiego (50 pytań) oraz szeroko rozumianej wiedzy o Kanadzie (60 pytań).

Konkurs Discover Canada jest wspólnym projektem Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego w ZSO w Żorach. Konkurs Discover Canada to pionierski projekt edukacyjny składający się z trzech etapów. Ma on na celu doskonalenie umiejętności językowych uczniów, ale przede wszystkim poszerzanie ich horyzontów kulturowych poprzez zachęcanie do studiowania kanadyjskiej kultury, historii, geografii i polityki w kontekście problematyki różnorodności.

Tegorocznym koordynatorem konkursu na terenie Liceum w Krzepicach była nauczycielka języka angielskiego Agata Pindór.