Zawieszenie zajęć w szkole
    Bicie rekordu RKO
    Wigilia Szkolna - wspólne kolędowanie
  • "Koncert Muzyki Polskiej"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest piątek, 29 maja 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 31 dni. Matura za: -25 dni.

Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Pokazy kriogeniczne

We wtorek, 7 listopada 2017 roku młodzież z klas medyczno-przyrodniczych Zespołu Szkól w Krzepicach wzięła udział w „Pokazach kriogenicznych”, które odbyły się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pokazy te zostały zapoczątkowane przez samego prof. Karola Olszewskiego, były nie tylko obowiązkowym elementem podczas wykładów dla studentów chemii, lecz także magnesem przyciągającym mieszkańców Krakowa. Podczas pokazu zaprezentowany został krótki wykład na temat historii skroplenia gazów i zastosowań kriogeniki oraz szereg ciekawych doświadczeń przedstawiających niezwykłe właściwości substancji w niskich temperaturach takich jak: zjawisko Leidenfrosta, powstawanie mgieł, skraplanie gazu ziemnego, skraplanie i zestalanie argonu, rozdzielanie skroplonego powietrza na składniki, a także jego właściwości chemiczne, spalanie mieszaniny piorunującej i wiele innych.

Pokazy po raz pierwszy odbyły się w nowoczesnych budynkach nowego Uniwersyteckiego Campusu, o czym mogła się również przekonać młodzież naszej szkoły.