Zawieszenie zajęć w szkole
    Bicie rekordu RKO
    Wigilia Szkolna - wspólne kolędowanie
  • "Koncert Muzyki Polskiej"
    Kozielewski – nauczyciel i mistrz

Dzisiaj jest środa, 03 czerwca 2020 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 26 dni. Matura za: -30 dni.

Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

Dzień Pierwszaka

Dzień pierwszaka odbywa się w naszej szkole co roku, w tym roku miał miejsce 18 października i jest naszą starą, szkolną tradycją. Każda pierwsza klasa musi przygotować na ten dzień krótki spektakl oparty na wylosowanej miesiąc wcześniej bajce lub filmie (każda klasa losuje coś innego). Spektakl taki musi zawierać aktorską scenkę, taniec i piosenkę, oprócz tego wszyscy uczniowie muszą być odpowiednio ucharakteryzowani. Wszystkie te aspekty są w Dniu Pierwszaka osobno punktowane przez szkolne jury. Po spektaklach następują konkurencje uzupełniające, także punktowane i inne każdego roku. Im więcej dana klasa zdobędzie punktów, tym wyższe zajmie miejsce. Za miejsca przyznawane są nagrody pieniężne do budżetu klasowego (Pierwsze miejsce- 300zł, drugie- 200, trzecie-100). Dla najlepiej przebranych osób są także przyznawane nagrody specjalne w postaci Dni bez Pytania (właściciel takiej nagrody może wybrać sobie dowolny dzień, jako dzień w którym nie może być pytany. Po jednym dniu dla jednej wybranej osoby z każdej klasy). Dzień Pierwszaka jest świetną zabawą, które przyśpiesza i ułatwia zawiązywanie znajomości w nowej klasie. Kształtuje także ducha zdrowej rywalizacji i jest pierwszą okazją do ukazania swoich talentów. O jego efektywności dowodzi organizowanie tego wydarzenia w naszej szkole regularnie co roku.