• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
 • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
 • IX edycja Akademii Młodego Licealisty
  IX edycja Akademii Młodego Licealisty
 • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
  Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
 • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym
  Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym
 • Sukces Naszej Szkoły
  Sukces Naszej Szkoły
 • PODRÓŻE KSZTAŁCĄ
  PODRÓŻE KSZTAŁCĄ

Dzisiaj jest czwartek, 08 czerwca 2023 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 15 dni. Matura za: -35 dni.

Imieniny: Medarda, Maksyma, Wilhelma

XIII Powiatowy Bieg Patrolowy Drużyn Pierwszej Pomocy

Po raz trzynasty Zespół Szkół w Krzepicach był organizatorem Powiatowego Biegu Patrolowego Drużyn Pierwszej Pomocy dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Rywalizowało siedem drużyn na pięciu stacjach gdzie popisywali się zarówno wiedzą teoretyczną jak i umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy. W tym roku w organizacji i przebiegu zawodów pomagali nam zaproszeni goście: Jakub Zalewski - ratownik medyczny, nauczyciel akademicki Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, Michał Żyła - przedstawiciel firmy „Laerdal” zaś grupę sędziów stanowili studenci pielęgniarstwa PMWSZ. Twórcą i koordynatorem zawodów jest wicedyrektor Agnieszka Borowska.

W momencie gdy trzyosobowe drużyny wyruszyły na trasę opiekunowie walczyli o dodatkowe punkty dla swoich grup wykonując ćwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na profesjonalnym fantomie firmy Laerdal z pełnym odczytem komputerowym a także przy użyciu automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Panowie: Jakub Zalewski i Michał Żyła oceniali zmagania nauczycieli i przydzielali punkty. Zwycięzcą została Pani Anna Hałka - opiekun grupy ze Szkoły Podstawowej w Zajączkach Drugich. Uczestnicy zawodów natomiast na przygotowanych stacjach musieli poradzić sobie z trudnymi przypadkami między innymi amputacją urazową, osobą z uszkodzonym kręgosłupem, opatrzeniem rany z ciałem obcym a także raną szarpaną po pile do drewna czy osobą nieprzytomną bez oddechu. Musieli wykazać się szybkością reakcji, współpracą w grupie, umiejętnością opanowania zastałej sytuacji, opieką nad poszkodowanym i przede wszystkim znajomością zasad udzielania I pomocy.

Oto wyniki rywalizacji.

Kategoria szkoły podstawowe:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Zajączkach II,

II miejsce Szkoła Podstawowa w Krzepicach,

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Kłobucku

IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Kłobucku.

Kategoria szkoły gimnazjalne:

I miejsce - Gimnazjum w Pankach

II miejsce - Gimnazjum w Krzepicach

III miejsce - Gimnazjum w Parzymiechach

Dyrektor szkoły - Grzegorz Mastalerz wręczył nagrody uczestnikom, pogratulował opiekunom drużyn oraz podziękował zaproszonym gościom i naszej młodzieży za zaangażowanie, przygotowanie i przeprowadzenie zawodów. Miła atmosfera i niecodzienna okazja ćwiczenia na profesjonalnym sprzęcie sprawiła, iż czas zawodów minął bardzo szybko a uczestnicy zadeklarowali przyjazd w przyszłym roku.