Dzień Pierwszaka
    Wieczornica patriotyczna pt. „Ta, co nie zginęła”
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 184 dni.

Imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty

Nadmorskie Warsztaty Przyrodnicze

W dniach od 8 do 12 maja 2017 roku klasa I B pod opieką nauczycielek : pani Ewy Jadczak i Renaty Kadłubskiej udała się na warsztaty przyrodnicze do Kątów Rybackich.

8 maja grupa 26 uczniów wraz z opiekunkami przyjechała pociągiem do Gdańska. Z dworca uczniowie udali się do miasta i zwiedzili go z przewodnikiem . Następnie autokarem przejechali do Kątów Rybackich. W tej malowniczej miejscowości u nasady Mierzei Wiślanej młodzież miała okazję poobcować z przyrodą i uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych prawie wszystkie zajęcia rozpoczynały się w pomieszczeniu i kończyły w terenie.

Uczniowie mieli okazję podglądać kormorany w ich gniazdach, łapać i rozróżniać owady, podziwiać nietoperze, oszacować wiek drzew, a pod czujnym okiem ichtiologa zrobić sekcję ryby. Nie zabrakło też spacerów po plaży oraz zwiedzania pobliskich ciekawych miejsc, takich jak Muzeum Obóz Koncentracyjny-Stutthof w Sztutowie oraz Muzeum Zalewu Wiślanego. W ostatni wieczór uczniowie spróbowali swoich sił w biegu na orientację. Zajęcia terenowe i pobyt w tak ciekawym zakątku Polski to dobre uzupełnienie nauki w szkolnej sali.