• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
  • Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
  • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest środa, 28 lutego 2024 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 114 dni. Matura za: 69 dni.

Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Ogólnopolski Internetowy Konkurs Matematyczny MAKS

9 marca obyła się III edycja ogólnopolskiego internetowego konkursu Maks Matematyczny. Wzięło w niej udział 8000 uczestników z 1215 szkół. Celem konkursu była promocja uzdolnionej matematycznie młodzieży oraz rozwijanie umiejętności matematycznych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadaniem konkursowym każdego uczestnika konkursu było samodzielne rozwiązywanie dwóch zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych, w dniu konkursu.

W konkursie wzięło udział 12 naszych uczniów Dominik Drab 1a, Agata Jagieła 1a, Przemysław Więdłocha 1a, Cezary Świtała1a, Arek Antczak 2a, Jakub Borecki 2a, Karolina Jeziorska 2a, Justyna Matyska 2a, Marcin Pyzik 2a, Kamil Krysiak 3b, Maciej Mastalerz 3b, Piotr Pawłowski 3a, 10% najlepszych uczestników w każdej kategorii zostało uznanych jako "wynik bardzo dobry" i taki wynik uzyskał uczeń Arek Antczak z 2a-14 miejsce w kraju, kolejne 15% uczniów wyróżniono "wynikiem dobrym" w naszej szkole taki wynik uzyskał Kamil Krysiak z 3b-38 miejsce w kraju i Piotr Pawłowski z 3b 40 miejsce w kraju. Cieszymy się z wysokich wyników naszych uczniów którzy po raz pierwszy wzięli udział w tej kategorii konkursu matematycznego.