• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest środa, 28 lutego 2024 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 114 dni. Matura za: 69 dni.

Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Powiatowe Mistrzostwa Strzeleckie Ligi Obrony Kraju

Szkoła Podstawowa nr 1 w Kłobucku oraz Zarząd Powiatowo – Miejski Ligi Obrony Kraju w Kłobucku, byli organizatorami kolejnej już edycji Powiatowych Strzeleckich Mistrzostw Ligi Obrony Kraju pod hasłem „Ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Zawody odbyły się 10 marca 2017 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku, a ich głównym celem było wychowanie młodzieży w duchu poszanowania idei wartości patriotycznych, a także popularyzacja wśród młodzieży szkolnej sportów strzeleckich.

Każdy uczestnik rywalizacji miał do oddania 8 strzałów w pozycji leżącej, z karabinka pneumatycznego - wiatrówki sportowej (kaliber 4.5 mm) do tarczy oddalonej o 10 metrów. Suma najlepszych 5 strzałów dawała rezultat danego zawodnika, a komplet punktów trzech zawodników – końcowy wynik całej drużyny.

W gronie ponad stu uczestników z kilkunastu szkół, w trzech kategoriach wiekowych, nie zabrakło reprezentacji z Zespołu Szkół w Krzepicach, która wystawiła do zawodów cztery, trzyosobowe drużyny. W kategorii „Open”, w gronie 11 ekip, najwyżej sklasyfikowana została drużyna w składzie Kamila Jęsior, Łukasz Gawin i Kamil Krysiak, która zajęła miejsce 4 z dorobkiem 101 punktów. Na miejscu piątym uplasowała się żeńska drużyna: Kinga Pawłowska, Agnieszka Ryng i Katarzyna Przygoda.

W klasyfikacji indywidualnej, wśród 33 zawodników uczniowie Zespołu Szkół z Krzepic zajęli aż dwa miejsca na podium: na trzecim znalazł się Kamil Krysiak, na drugim Dawid Jagieła.

Pięciogodzinna rywalizacja na strzelnicy przysporzyła wielu pozytywnych emocji wszystkim jej uczestnikom.