• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest środa, 28 lutego 2024 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 114 dni. Matura za: 69 dni.

Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Wymiana młodzieży w Krzyżowej

W dniach 30.01-03.02. odbyła się polsko-niemiecko-ukraińska wymiana młodzieży Krzepice-Marl-Yuvileine. Spotkanie odbyło się na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej koło Świdnicy. Udział w wymianie stworzył uczniom możliwość poznania rówieśników z innych krajów, ich stylu życia, problemów dnia codziennego. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda szkolne życie nowo poznanych kolegów, jak spędzają czas wolny i czym się interesują. Niejednokrotnie okazało się, że różnice nie są tak wielkie, jak można byłoby sądzić na początku. Program spotkania był bardzo różnorodny, młodzież uczestniczyła w warsztatach tematycznych, które miały na celu poznanie się, integrację, zabawy językowe.

Wszytkie te aktywności służą zwalczaniu stereotypów między naszymi narodami i pokonywaniu barier językowych. Podczas wymiany poruszane były tematy bliskie ludziom młodym: co wiemy o sobie nawzajem, czy jak postrzegamy naszych sąsiadów. Jednym z ważniejszych punktów programu była wycieczka na Zamek Książ, poznanie historii miejscowości i byłego folwarku oraz zwiedzanie kopalni w Złotym Stoku. Wartość spotkania jest nieoceniona. Z pewnością wielu osobom udało się przezwyciężyć własne kompleksy i wzajemne uprzedzenia, co ma ogromny wpływ na rozwój osobowości młodego człowieka.