• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
  • Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
  • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest środa, 28 lutego 2024 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 114 dni. Matura za: 69 dni.

Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Dni Otwarte w Zespole Szkół w Krzepicach

Dni Otwarte w Zespole Szkół w Krzepicach. W dniach 1-2 lutego 2017r. na terenie Zespołu Szkół w Krzepicach przebywali uczniowie okolicznych gimnazjów. Funkcję gospodarzy całego obiektu przejęli sami uczniowie. W tych dniach odwiedziło nas ok 250 osób. Były to zorganizowane grupy z Gimnazjum w Opatowie, Pankach, Lipiu, Parzymiechach, Starokrzepicach oraz Krzepicach. Gościła również Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury Fizycznej i Zdrowia w Kłobucku – Pani Joanna Kulejewska, która zwróciła przybyłej młodzieży uwagę na to, iż czeka ich jedna z ważniejszych decyzji w życiu, czyli wybór odpowiedniej szkoły i dalszego kierunku kształcenia zgodnego z zainteresowaniami.

Podczas spotkania z gimnazjalistami ofertę szkoły i warunki rekrutacji szczegółowo przedstawił dyrektor Grzegorz Mastalerz. Następnie, w towarzystwie naszych uczniów, zaproszona młodzież zwiedziła szkołę uczestnicząc w krótkich prezentacjach przedmiotowych, ćwiczeniach laboratoryjnych oraz pokazach prezentujących wyposażenie pracowni. W sali fizycznej zostały przeprowadzone pokazy z magnetyzmu i optyki przy użyciu profesjonalnego sprzętu, na podstawie których uczniowie samodzielnie wyciągali wnioski. W pracowni chemicznej wykonano reakcje otrzymywania wodorotlenków rozpuszczalnych i nierozpuszczalnych w wodzie. Krótka lekcja geografii czy matematyki to tylko zwiastuny zajęć, jakie odbywają w naszych murach. Zainteresowaniem gości cieszyły się energetyczne pokazy zumby w sali gimnastycznej prowadzone przez uczennice kl.IB.

Gimnazjaliści mogli zapoznać się z projektami realizowanymi w szkole, a także z działalnością wynikającą ze współpracy z wyższymi uczelniami i instytucjami naukowymi np. ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie i Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, które objęło opieką naukową uczniów liceum ogólnokształcącego o rozszerzeniach z biologii i chemii. Uczniowie klasy akademickiej wraz z opiekunem opowiadali o zajęciach z wykładowcami na uczelni w Warszawie, a także na terenie naszej szkoły, możliwościach korzystania z zasobów uczelnianych, wiedzy i doświadczenia. Szkolni przewodnicy oprowadzając po budynku przedstawiali wszystkie aspekty działalności placówki, począwszy od rzetelnego przygotowania do matury i najlepszej zdawalności w powiecie, profesjonalnej i doświadczonej kadry pedagogicznej, aż po ich działalność jako współgospodarzy. Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym wyposażeniem szkoły, bogatą ofertą edukacyjną, działalnością pozalekcyjną oraz możliwością rozwoju swoich zainteresowań, pasji i talentów. Osiągnięcia szkoły mówią same za siebie, to wspólnie wypracowany sukces uczniów i nauczycieli.

Punktem kulminacyjnym każdego dnia było spotkanie w auli, gdzie nasza młodzież przygotowała dla swoich młodszych koleżanek i kolegów wiele atrakcji. Gimnazjaliści wzięli udział w konkursach i zabawach. Specjalnie na tę okazję Szkolny Samorząd Uczniowski przygotował projekcję promującą szkołę. Zaprezentowano także film z udziałem naszych absolwentów rozsianych na studiach wyższych w całej Polsce i wspominających z rozrzewnieniem niezapomniany klimat panujący w liceum oraz dziękujących za rzetelną wiedzę, która pozwoliła im zrealizować swoje marzenia o dalszym kształceniu i przyszłości zawodowej.

Wszystkich gimnazjalistów zaprosiliśmy do udziału w III edycji Akademii Młodego Licealisty – AML, cieszącej się dużym powodzeniem, której głównym celem jest wspieranie rozwoju, zdolności, zainteresowań oraz różnych kompetencji uczniów. AML to szeroka oferta cyklicznych warsztatów prowadzonych przez nauczycieli Zespołu Szkół w Krzepicach.

Miła i radosna atmosfera, która towarzyszyła w szkole podczas Dni Otwartych niwelowała napięcie gości związane z pobytem w nowej szkole. Ciepło przyjęci przez starszych kolegów i koleżanki mogli poczuć przyjazny klimat panujący tu na co dzień.

W ciągu Dni Otwartych gimnazjaliści mogli przekonać się, że Zespół Szkół w Krzepicach to właściwe miejsce dla nich, bo daje solidne podwaliny wiedzy, osiąga najlepsze wyniki maturalne w powiecie, jest nowoczesną i otwartą na świat szkołą, w której można rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Młodzież, która zechciała odwiedzić Zespół Szkół w Krzepicach otrzymała informacje, że na tym terenie istnieje dobra szkoła, z tradycjami, dużymi możliwościami i przyszłością, która od kilku lat zajmuje wysokie miejsce w rankingu, a jej absolwenci studiują na najlepszych uczelniach w Polsce i zawodowo stanowią znakomitą kadrę inżynierów, prawników, lekarzy. Podkreślają oni niejednokrotnie przywiązanie do tradycji i zawsze są dumni, że byli uczniami tej szkoły – to najlepsza wizytówka naszej placówki.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w czasie Dni Otwartych.