• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest środa, 28 lutego 2024 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 114 dni. Matura za: 69 dni.

Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Sukces naszej uczennicy

Anny Bogatko w półfinale konkursu

„DISCOVER CANADA 2017”

W dniu 8 lutego 2017 roku została ogłoszona lista półfinalistów Konkursu Wiedzy o Kanadzie. Trzecie miejsce na liście uczestników z całej Polski zajęła nasza uczennica – Anna Bogatko.

Drugi etap konkursu odbył się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych w Sosnowcu dnia 2 lutego 2017. Uczniowie i opiekunowie zostali przywitani przez prof. dr hab. Zbigniewa Białasa - dyrektora Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych oraz przez dr hab. Eugenię Sojkę – kierownika Centrum Studiów Kanadyjskich, a później uczestniczyli w wykładzie o tematyce kanadyjskiej. Następnie zakwalifikowani uczniowie pisali pracę pisemną na jeden z siedmiu ogłoszonych tematów. Kolejną częścią półfinału było napisanie testu składającego się z krótkich pytań otwartych dotyczących tematyki esejów oraz bieżących informacji kulturowych i politycznych.

Finał konkursu odbędzie się w Żorach. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się w obecności Prezydenta Miasta Żory, przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego oraz sponsorów, patronów konkursu i publiczności. Finał będzie się składał z dwóch części: egzaminu ustnego oraz 10 minutowej prezentacji multimedialnej na podany wcześniej temat.

Laureaci otrzymają następujące nagrody:

I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 3000 zł oraz indeks na Filologię Angielską UŚ (Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych)

II miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł oraz indeks na Filologię Angielską UŚ (Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych)

III miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł oraz indeks na Filologię Angielską UŚ (Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych)

IV miejsce – indeks na Filologię Angielską UŚ (Instytut Języka Angielskiego)

V miejsce – indeks na Filologię Angielską UŚ (Instytut Języka Angielskiego)

Gratulujemy Ani bardzo serdecznie!!! Ten sukces jest tylko potwierdzeniem wiedzy, pracowitości i wytrwałości Ani. Trzymamy kciuki za finał, bo jest o co walczyć!

nauczycielka języka angielskiego – Sylwia Kowalczyk