• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
  • Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
  • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest wtorek, 05 grudnia 2023 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 199 dni. Matura za: 154 dni.

Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

PIERWSZY ETAP
OGÓLOPOSKIEGO KONKURSU WIEDZY O KANADZIE
DISCOVER CANADA 2017
ZA NAMI!

Po weryfikacji prac, organizatorzy konkursu ogłosili listę półfinalistów. Spośród blisko 1000 uczestników z całej Polski, w półfinale znalazły się 63 osoby, a wśród nich uczennica klasy IIIc – Anna Bogatko.

Cieszymy się ogromnie i gratulujemy Ani tak wielkiego sukcesu, ale jednocześnie trzymamy mocno kciuki za udział Ani w II etapie. Etap ten odbędzie się na początku lutego 2017 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Uczestnicy będą pisać test składający się z pytań otwartych oraz pracę pisemną.

Warto przypomnieć, iż do trzeciego etapu przechodzi maksymalnie 15 uczestników, którzy otrzymali najwyższą ilość punktów w II etapie. Finał konkursu odbędzie się w Żorach w obecności przedstawiciela Ambasady Kanadyjskiej, Prezydenta Miasta Żory, przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego oraz sponsorów i publiczności. Finał będzie się składał z dwóch części: 10 minutowej prezentacji multimedialnej na podany temat oraz odpowiedzi na zadane przez komisję pytania.

Wśród nagród znajdują się pięć indeksów na Filologię Angielską UŚ, wysokie nagrody pieniężne, nagrody książkowe i rzeczowe.