• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
  • Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
  • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest wtorek, 05 grudnia 2023 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 199 dni. Matura za: 154 dni.

Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17 w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 8.00 w Kościele w Krzepicach. Następnie o godz. 9.00 w auli Zespołu Szkół pan Dyrektor Grzegorz Mastalerz powitał zaproszonych gości , nauczycieli i uczniów. Podziękował wszystkim za ciężką pracę podkreślając, że był to bardzo pracowity rok obfitujący w różnego rodzaju konkursy, projekty i akcje w które bardzo licznie zaangażowała się młodzież naszej szkoły. Następnie Dyrektor wraz z przedstawicielem starostwa - panem Józefem Boreckim, wręczyli nagrodę ufundowaną prze z Starostwo Powiatowe w konkursie „Najzdolniejsi” dla uczniów ze średnią powyżej 5,0.

Uczniowie LO w Krzepicach w Śląskim Centrum Chorób Serca

Zaproszeni przez prof. Mariana Zembalę uczniowie LO w Krzepicach byli z wizytą w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W ostatnim dniu Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej grupa naszej młodzieży z klas będących pod patronatem naukowym SCCS miała okazję zapoznać się z pracą kliniki.

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego i Nowych Technologii Medycznych gdzie obejrzeliśmy materiał dotyczący historii i rozwoju SCCS oraz indywidualnych historii pacjentów . Pani Bogumiła Król - przedstawiła codzienne zdania koordynatora transplantacji SCCS i przybliżyła problemy związane z transplantacją narządów.

Wycieczka IIa do Trójmiasta

W dniach od 29 do 31 maja 2017r. uczniowie klasy 2a uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta, pod opieką pań Edyty Kuc i Danuty Jeziorskiej. 29 maja grupa uczniów dotarła pociągiem do Gdyni i po zakwaterowaniu wraz z przewodnikiem rozpoczęła zwiedzanie Gdańska. Następnego dnia już od rana było intensywnie, zaraz po śniadaniu pojechaliśmy do Gdańska, do Muzeum II Wojny Światowej, następnie wybraliśmy się do Sopotu. Pogoda nam sprzyjała, więc spędziliśmy miło czas na molo i plaży. Po południu przejechaliśmy do Stoczni Gdańskiej. Spacer z przewodnikiem pod hasłem "Śladami kobiet" okazał się bardzo ciekawy. Wieczorem poszliśmy do jumpcity. Trzeciego dnia popłynęliśmy na Westerplatte, a później spędziliśmy czas na gdańskim pięknym Starym Rynku. Wieczorem cała grupa po 3 dniach nad morzem wróciła pociągiem do Częstochowy. Wspomnienia wspólnie spędzonych miło chwil zostaną w nas na zawsze.

Młodzież naszego liceum kolejny raz sprzątała żydowski cmentarz

W dniach 06.06.- 08.06. uczniowie Zespołu Szkół w Krzepicach pracowali na cmentarzu żydowskim, współpracując z wolontariuszami z amerykańskiej Fundacji Macewa (The Matzevah Foundation, USA) oraz podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dankowicach.

Wspólnie porządkowano kolejną część kirkutu, oczyszczając teren z gałęzi, chwastów, pokrzyw. Bardzo poważne szkody na cmentarzu spowodowały kwietniowe opady śniegu, w wyniku których połamane zostały drzewa i krzewy. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy odsłonięto dużą część cmentarza, która ze względu na porastające go rośliny nie była wcześniej w ogóle widoczna.

Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej

2 czerwca 2017r. na Orliku naszej szkoły został rozegrany międzyklasowy turniej piłki nożnej. Udział brały drużyny damsko-męskie z klas Ia, Ic, Iz, IIa, IIb, IIc, IIIz. Turniej został zorganizowany przez SU z pomocą nauczycieli wychowania fizycznego - pana Krzysztofa Nagłowskiego i pana Karola Żerdzińskiego. Nagrodą główną było dofinansowanie do wycieczki.

Rozgrywki w fazach grupowych rozpoczęły się o godzinie 9.00 i trwały do godziny 12.00. Podczas tego etapu zostały wyłonione cztery najlepsze drużyny: Ia Ic Iz i IIc. Po rozegraniu półfinału stanęły do walki dwa najlepsze zespoły Ia i IIc. Po 14 minutach dynamicznego meczu został wyłoniony zwycięzca turnieju - klasa Ia, której reprezentacja pokonała drużynę klasy IIc 2-0.

Mini ogrody – Ptasi ogród w Krzepicach

Kolejne prace za nami przy realizacji projektu „Mini ogrody – Ptasi ogród w Krzepicach”. W ostatnim tygodniu zasadziliśmy pierwszą turę roślin oraz obsypaliśmy je korą. Przy sadzeniu pomagał nam ogrodnik Arkadiusz Zając. W prace najbardziej zaangażowali się uczniowie klasy 1 a.

Nasza szkoła przy wsparciu powiatu kłobuckiego otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w kwocie 8 000,00 zł na realizację zadania pn.: „Mini ogrody – Ptasi ogród w Krzepicach”. Ogólna wartość projektu to 10 002,10 zł. Przyznana dotacja ma być przeznaczona na zakup 706 sztuk roślin do nasadzeń oraz 60 sztuk tabliczek z nazwami gatunkowymi.

NOWE  POŁĄCZENIA!
GIMNAZJALIŚCI PANKI-PRZYSTAJŃ

Zespół Szkół w Krzepicach informuje, że Starostwo Powiatowe w Kłobucku jako organ prowadzący szkołę czyni starania w celu przywrócenia od 1 września 2019r. połączenia komunikacyjnego na trasie Przystajń-Panki-Krzepice. Prowadzone są również rozmowy z przewoźnikami prywatnymi mające na celu uruchomienie innych połączeń ułatwiających dojazd uczniów do naszej szkoły z ościennych gmin.

Kandydatów do szkoły prosimy o zgłaszanie podczas rekrutacji chęci korzystania z w/w połączeń gdyż większa ilość osób deklarujących wykorzystanie tej linii będzie dodatkowym argumentem podczas negocjacji.

Dyrekcja szkoły

Krzepiccy licealiści w Niemczech i we Francji

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Krzepicach uczestniczyli w międzynarodowym projekcie o tematyce historycznej „Zachować pamięć”. Od 26 do 30 maja br. grupa 10 uczniów (Joanna Żołnowska, Izabela Kulej, Oliwia Kowalska, Kinga Pawłowska, Adrianna Krystek, Paulina Telenga, Weronika Dwornik, Aleksandra Misiak, Marcelina Kupka, Aleksandra Cukier) oraz 2 opiekunów (Ewelina Łyźniak, Agnieszka Jaźwińska – Kulej) spotkała się z grupą niemieckich uczniów z Geschwister – School Schule. Udział w projekcie dla niemieckich uczniów był częścią realizowanego programu Jugendquides. Wśród niemieckich uczestników znalazła się dziewczyna z Iraku i chłopak z Kolumbii, co tym bardziej uatrakcyjniło skład uczestników. Koordynatorem i zespołem prowadzącym byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego Landratsamt Tübingen.

Zawody finałowe Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej
„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego
w latach 1768 - 1864.
Od Konfederacji Barskiej
do Powstania Styczniowego
– za wolność Waszą i Naszą"

W dniach 1 - 3 czerwca 2017 r. odbyły się w Warszawie zawody finałowe Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą". Województwo śląskie reprezentowało tylko 3 licealistów zakwalifikowanych po rejonowym i wojewódzkim etapie. Wśród 50 finalistów Olimpiady, Liceum Ogólnokształcące w Krzepicach reprezentował uczeń – Maciej Cer. Opiekunem była nauczycielka historii Danuta Jeziorska.

I Szkolne Mistrzostwa RKO

29 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I Szkolnych Mistrzostwach Resuscytacji Krążeniowo - Oddechowej o Puchar Dyrektora. Na profesjonalnym sprzęcie szkoleniowym firmy Laerdal pod czujnym okiem sędziów Jakuba Zalewskiego i Michała Żyły zmierzyło się kilkanaście osób. Każdy startujący po swojej próbie otrzymał informację zwrotną na temat wykonanego zadania tzn. odczyt komputerowy i omówienie poprawności przeprowadzonej resuscytacji. Wszystkich zawodników cechowało pełne zaangażowaniem co można było obserwować podczas zawodów. Jakość i staranność prowadzenia ćwiczenia RKO była na wysokim poziomie Zacięta rywalizacja doprowadziła do kilku dogrywek o miejsca medalowe.

Ostatecznie wyłoniono zwycięzców.

I miejsce - Marta Panek - kl. IIB

II miejsce - Anna Strzelczyk - kl. IB

III miejsce Jan Napora - kl. IIC

Gratulacje dla wygranych i wszystkich biorących udział w mistrzostwach. W takiej szkole możemy czuć się bezpiecznie.