• Dzień pierwszoklasisty
  Dzień pierwszoklasisty
 • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
 • Poznaj Polskę - Wycieczka do Krakowa
  Poznaj Polskę - Wycieczka do Krakowa
 • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
  Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
 • Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
 • Sukces Naszej Szkoły
  Sukces Naszej Szkoły
 • PODRÓŻE KSZTAŁCĄ
  PODRÓŻE KSZTAŁCĄ

Dzisiaj jest czwartek, 26 stycznia 2023 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 147 dni. Matura za: 97 dni.

Imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

Miniprzedsiębiorstwo BluzBrons zakończyło działalność

Uczniowie klasy IIb  przez cały rok mogli poszerzać swoją wiedzę  w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa na lekcjach ekonomi w praktyce. W ramach programu "Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo" założyli własną firmę zarejestrowaną w Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości - cały projekt  ma formę gry edukacyjnej, a otwarta firma działała na wzór spółki jawnej.

"Bluzbrons", bo taką nazwę nosiło miniprzedsiębiorstwo, działało od listopada 2015 roku do 31 maja bieżącego roku.  W swojej ofercie miało bluzy i koszulki z zaprojektowanym przez uczniów logiem szkoły.  Produkty można było kupić na szkolnych kiermaszach, a także podczas ważnych szkolnych uroczystości. Stały się one symbolem łączącym zarówno naszych uczniów i absolwentów jak i nauczycieli, którzy gorąco wspierali całe przedsięwzięcie. Zrealizowanie projektu pozwoliło na zdobycie praktycznych umiejętności takich jak kreatywność, odpowiedzialność czy zdolność do podejmowania ważnych decyzji. Podczas rocznej pracy licealiści zyskali przygotowanie zawodowe w zakresie:  prowadzenia  księgowości, sporządzania  faktur, składania zeznań podatkowych, deklaracji ZUS i innych rozliczeń z tym związanych. Chociaż nie są to czynności proste dla początkującej młodzieży, umożliwiają zdobycie doświadczenia, które może zaowocować już za kilka lat, kiedy licealistom przyjdzie się zmierzyć ze światem dorosłych i swoją pierwszą prawdziwą pracą.

Miniprzedsiębiorstwo jest dla uczniów niepowtarzalną szansą. Możliwość sprawdzenia swoich zdolności, skonfrontowanie swoich wyobrażeń o prowadzeniu biznesu z rzeczywistością- to wszystko stanowi wartość, która jest źródłem praktycznych umiejętności, ale też inwestycją, która zaowocuje w przyszłej karierze zawodowej.