• Dzień pierwszoklasisty
  Dzień pierwszoklasisty
 • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
 • Poznaj Polskę - Wycieczka do Krakowa
  Poznaj Polskę - Wycieczka do Krakowa
 • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
  Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
 • Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
 • Sukces Naszej Szkoły
  Sukces Naszej Szkoły
 • PODRÓŻE KSZTAŁCĄ
  PODRÓŻE KSZTAŁCĄ

Dzisiaj jest czwartek, 26 stycznia 2023 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 147 dni. Matura za: 97 dni.

Imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

Sprzątanie cmentarza żydowskiego

Uczniowie Zespołu Szkół w Krzepicach po raz trzeci porządkowali cmentarz żydowski w ramach projektu "Krzepice – dwie kultury – wspólna pamięć" we współpracy z wolontariuszami z amerykańskiej Fundacji Macewa (The Matzevah Foundation, USA).

W dniach od 06.06 do 10.06. 2016 r. młodzież usuwała chwasty, gałęzie, powalone drzewa, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy odsłonięto dużą część cmentarza, która ze względu na porastające go rośliny nie była wcześniej w ogóle widoczna. Uczniowie pracowali bardzo ofiarnie, do grupy tej należeli:

Paweł Cer I b
Dominik Kabała Ib
Bogdan Kuc Ic
Bartosz Nogalski Ic
Weronika Kluba Ib
Marta Panek Ib
Agata Bielecka Ib
Dominika Dardzińska Ib
Ewelina Wydmuch Ib
Kinga Kulej Ib
Weronika Dwornik Ia
Dawid Jagieła Ia
Zuzanna Krzak Ia
Paulina Dyluś Ia
Marcin Pyzik Ia
Mateusz Cer Ia
Arkadiusz Antczak Ia
Jakub Grzyb Ia
Tomasz Pląskowski Ia
Aleksandra Olejnik Ia
Piotr Kopacz Ia
Szymon Kulej Ia
Sebastian Chyrzyński Iaz
Eryk Bednarko Iaz
Patryk Droś Iaz
Andrzej Wieczorek  Iaz
Mateusz Brzózka Iaz
Monika Cer IIa
Dominika Droś  IIa
Dominik Kulej IIa
Michał Mazur IIa
Krystian Wrona IIa
Aleksandra Chyra IIa
Klaudia Kierat IIa
Patryk Kajkowski IIa
Maciej Kluba IIa
Przemysław Głowa IIa
Mateusz Skibiński
Piotr Pawłowski
Kamil Cybiński

W pracę na cmentarzu zaangażowani byli nauczyciele Pan Artur Machaj i Pani Jolanta Drab, pomagali nam również podopieczni Śląskiego Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym  z Kukowa.
Młodzi licealiści, pracując z gośćmi z USA, mieli okazję do ćwiczenia umiejętności konwersacji w języku angielskim. Znajomość tego języka była szczególnie potrzebna podczas podsumowującego spotkania, które amerykańscy wolontariusze zorganizowali dla nas w Zajeździe Pod Różą. Działania uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół wpisują się w wieloletnią działalność placówki związaną z historią i kulturą żydowską. Od roku 2008  w  szkole realizowany jest projekt pod hasłem "Krzepice – dwie kultury – wspólna pamięć". W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie dokonali uroczystej adopcji cmentarza żydowskiego, zobowiązując się do opieki nad tym wyjątkowym miejscem. Podejmowane corocznie prace na kirkucie stanowią nasz wkład w ochronę lokalnych zabytków oraz są szczególną lekcją tolerancji.