• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
  • Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
  • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest wtorek, 05 grudnia 2023 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 199 dni. Matura za: 154 dni.

Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

Święto Szkoły Głównej Handlowej

24 czerwca 2021 roku odbyło się spotkanie on-line podsumowujące Święto Szkoły Głównej Handlowej w Zespole Szkół w Krzepicach. Inicjatorem spotkania była pani Karolina Skolimowska – Piechowiak – koordynatorka programu patronackiego Klasa Akademicka SGH.

Tegoroczne święto SGH w naszej szkole przebiegało pod hasłem ,,Czas zacząć działać”. Przedstawiciele klas akademickich przygotowali projekt filmowy promujący uczelnię wśród uczniów, przedsiębiorców i lokalnych władz. Do udziału w projekcie zaprosili przedstawicieli różnych środowisk by móc spojrzeć na problem z perspektywy ucznia, rodzica, przedsiębiorcy, samorządowca i skorzystać z wiedzy, doświadczenia i kompetencji tych osób. Wśród zaproszonych gości byli min. starosta powiatu kłobuckiego Henryk Kiepura, pani Katarzyna Wiśniewska właścicielka firmy K&P Wiśniewscy, pan Jacek Bator firma Batorex, pani Alina Bulska Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Zwierzyniec- zagroda edukacyjna.

Na przygotowane przez prowadzących wywiady pytania zaproszeni goście udzieli inspirujących odpowiedzi i przekazali wiele rad i wskazówek młodym ludziom dzieląc się własnymi często bardzo osobistymi doświadczeniami. Przygotowany materiał wziął udział w konkursie ogłoszonym przez organizatorów programu na Święto SGH w formie on-line i został bardzo wysoko oceniony przez panią Karolinę Skolimowską - Piechowiak i panią Dyrektor Centrum Otwartej Edukacji Dorotę Popowską. Film opracowało miniprzedsiębiorstwo ,,MWD Studio” w składzie: Wojtek Kierat, Dominik Porębski, Mikołaj Wręczycki z klasy 2adg. Wywiady przygotowali i przeprowadzili: Marcelina Szlachcic i Maksymilian Patrzyk, a całość wspierali Katarzyna Twardawa, Emil Burda i Kacper Burda.

Przygotowanie i przeprowadzenie projektu było dla uczniów ciekawą i twórczą lekcją przedsiębiorczości a słowa uznania z ust autorytetów będą mobilizować do dalszej pracy.Dyskusja, która towarzyszyła spotkaniu potwierdziła zasadność organizowania takich działań. Koordynatorki projektu Renata Mastalerz oraz Edyta Kuc dziękują wszystkim uczestnikom projektu i osobom wspierającym a szczególnie uczelni patronackiej która wciąż nas inspiruje do ambitnych działań.