• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
  • Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
  • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest wtorek, 05 grudnia 2023 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 199 dni. Matura za: 154 dni.

Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

Triumf w Warszawie - XIV finał Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

W trakcie mijającego jakże trudnego, roku szklanego, nasi uczniowie licznie i z ochotą, uczestniczyli w olimpiadach i konkursach historycznych. Największym zainteresowaniem cieszyła się Olimpiada Przedmiotowa im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. W październiku do etapu szkolnego przystąpiło 15 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 9 z nich. Do etapu wojewódzkiego dotarł Adam Jeziorski IIcg i Adrian Mazik IIIc. Dwójka ta dostała się do I części zawodów finałowych. Finał polegał na napisaniu wypracowania (rozprawki) na jeden z pięciu tematów podanych i następnie sprawdzanych przez Komitet Główny Olimpiady. Nasi uczniowie uzyskali wysokie oceny, tytuł finalisty i zwolnienie z matury rozszerzonej z historii. Po podsumowaniu dotychczasowych etapów, Adrian Mazik zajął 5 miejsce, Adam Jeziorski 6 miejsce w województwie. Do II części zawodów finałowych Komitet Centralny zakwalifikował 5 uczniów z województwa śląskiego.

W dniach 18 – 19 czerwca 56 finalistów olimpiady z całej Polski walczyło o tytuł laureata i jak najwyższe miejsca w klasyfikacji końcowej. Finaliści konkurowali ze sobą w 7 kategoriach: 1. Broń i barwa; 2. Eksponat muzealny;3. Malarstwo batalistyczne; 4. Geografia militarna; 5. Bitwa pod Grunwaldem; 6.Heraldyka; 7. "Miejsca i obiekty historyczne" oprowadzając po obiektach związanych z średniowieczną Warszawą.

Gala finałowa i ogłoszenie wyników XIV Olimpiady odbyła się w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Adrian Mazik, nasz tegoroczny maturzysta, uzyskał tytuł laureata znalazł w się w czołówce osiągając podobnie jak w roku ubiegłym 6 miejsce. Był to 3 centralny finał , w którym Adrian wraz z nauczycielem historii - Danutą Jeziorską, uczestniczył. W swojej kolekcji tym samym ma 3 tytuły laureata Olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”: - XIV edycja Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972–1514. Od Cedyni do Orszy, w roku 2020;

- XIII edycja „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” w roku 2020;

- XII edycja Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921–1956. Żołnierze II Rzeczypospolitej – Żołnierze Niezłomni” w roku 2019.

Gratulujemy naszym uczestnikom, finalistom i laureatowi życząc zapału i dalszych sukcesów!