• Kolejny indeks dla uczennicy naszej szkoły
  Kolejny indeks dla uczennicy naszej szkoły
 • Dzień Kobiet
  Dzień Kobiet
 • Uroczystość Pożegnania Maturzystów 2022 w Zespole Szkół w Krzepicach
  Uroczystość Pożegnania Maturzystów 2022 w Zespole Szkół w Krzepicach
 • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
  Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
 • Uczeń naszej szkoły z indeksem Politechniki Śląskie
  Uczeń naszej szkoły z indeksem Politechniki Śląskie
 • Sykces Naszej Szkoły
  Sykces Naszej Szkoły
 • Nasi uczniowie finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej!
  Nasi uczniowie finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej!

Dzisiaj jest niedziela, 14 sierpnia 2022 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: -51 dni. Matura za: -102 dni.

Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Link do filmu

Kozielewski – nauczyciel i mistrz

W czwartek 30 stycznia 2020r. w Zespole Szkół w Krzepicach odbyła się konferencja poświęcona pamięci Ignacego Kozielewskiego – dyrektora i nauczyciela Liceum w Krzepicach w latach 1947 – 1961. Sesja poprzedzona została złożeniem kwiatów na cmentarzu w Częstochowie przez Dyrektora Zespołu Szkół w Krzepicach – Pana Grzegorza Mastalerza oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Liceum – Prezesa Pana Bogdana Grzyba i Panią Mariolę Kempińską-Kulej oraz uroczystą mszą świętą w intencji wybitnego pedagoga w niedzielę 27 stycznia br.

Jako pierwsi zabrali głos uczniowie – Laura Kobiela i Adrian Mazik, którzy przedstawili życie i działalność Ignacego Kozielewskiego. Konferencji towarzyszyły prelekcje zaproszonych gości. Ksiądz Prałat dr Franciszek Dylus w wystąpieniu: „Aktualne wyzwania społeczno – wychowawcze na tle wskazań i działalności pedagogicznej Ignacego Kozielewskiego” dokonał podsumowania wchowawczej działalności pedagoga. W wystąpieniu pt. „Krzepicki okres I. Kozielewskiego” Pan Bogdan Grzyb przedstawił najważniejszy dla nas etap życia bohatera konferencji, przytaczając wspomnienia tych, którzy go pamiętają. Zamknięcia części wykładowej dokonał dr Wiesław Drab prelekcją „Działalność literacka i publicystyczna I. Kozielewskiego”. Wystąpieniom szacownych gości towarzyszyły recytacje utworów poetyckich oraz piosenki patriotyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Najważniejszym punktem wydarzenia było odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz nadanie imienia dr. Ignacego Kozielewskiego auli szkoły, którego, po odśpiewaniu hymnu harcerskiego, dokonali - Ksiądz Prałat dr Franciszek Dylus, Starosta Powiatu Kłobuckiego – Henryk Kiepura, Burmistrz Krzepic – Krystian Kotynia, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Liceum – Bogdan Grzyb oraz Dyrektor Zespołu Szkół – Grzegorz Mastalerz w asyście pocztów sztandarowych: Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Brwinowie, Liceum Ogólnokształcącego w Krzepicach i Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Liceum.

Podczas konferencji rozstrzygnięty został konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych inspirujący do poszukiwania informacji i przemyśleń na temat wielkiego pedagoga. Zaszczytne pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych przypadło Marii Piotrowskiej ze szkoły w Zajączkach II w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Anna Puchała z liceum w Krzepicach. Końcowa część uroczystości miała charakter wspomnieniowy, zaproszeni goście: prof. Marian Zembala, mgr Jadwiga Kurzelewska – Pietrzak, pani Krystyna Zembala i prof. Jan Szlązak, przedstawili swoje historie związane z postacią wybitnego nauczyciela. Konferencji towarzyszyła wystawa cennych pamiątek związanych z życiem i twórczością Ignacego Kozielewskiego – rękopis życiorysu, ankiety personalnej, tomik wierszy z roku 1922 z imienną dedykacją, dokumenty, utwory, strony tytułowe książek, artykuły prasowe oraz prac plastycznych uczniów.