• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
  • Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
  • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest środa, 28 lutego 2024 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 114 dni. Matura za: 69 dni.

Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Wakcje!

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom i Przyjaciołom szkoły życzymy wakacyjnych radości: bezpiecznych podróży, ciekawych przygód, ochłody w upalne dni. To był trudny rok dla nas wszystkich więc teraz czas na zasłużony letni odpoczynek.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Krzepicach

 

„Wakacyjny Dzień Pierwszoklasisty”

Czas pandemii i izolacji sprawił, że planowany każdego roku w październiku „Dzień pierwszoklasisty” odbył się dopiero w czerwcu bieżącego roku. Nie przeszkodziło to jednak naszym najmłodszym uczniom zaprezentować od najlepszej strony swoje niezliczone talenty: muzyczne, aktorskie, wokalne i literackie. Pomysłowość uczniów i dopracowanie szczegółów budziło wśród nauczycieli ogromny podziw. Nad całością czuwał Samorząd Uczniowski w składzie: Jan Sawicki, Julia Kasprzak, Julia Pilśniak, Wiktoria Szopa, Przemysław Krotla i Jakub Więcławik.

Tak mówią o tym dniu sami pierwszoklasiści:

Święto Szkoły Głównej Handlowej

24 czerwca 2021 roku odbyło się spotkanie on-line podsumowujące Święto Szkoły Głównej Handlowej w Zespole Szkół w Krzepicach. Inicjatorem spotkania była pani Karolina Skolimowska – Piechowiak – koordynatorka programu patronackiego Klasa Akademicka SGH.

Tegoroczne święto SGH w naszej szkole przebiegało pod hasłem ,,Czas zacząć działać”. Przedstawiciele klas akademickich przygotowali projekt filmowy promujący uczelnię wśród uczniów, przedsiębiorców i lokalnych władz. Do udziału w projekcie zaprosili przedstawicieli różnych środowisk by móc spojrzeć na problem z perspektywy ucznia, rodzica, przedsiębiorcy, samorządowca i skorzystać z wiedzy, doświadczenia i kompetencji tych osób. Wśród zaproszonych gości byli min. starosta powiatu kłobuckiego Henryk Kiepura, pani Katarzyna Wiśniewska właścicielka firmy K&P Wiśniewscy, pan Jacek Bator firma Batorex, pani Alina Bulska Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Zwierzyniec- zagroda edukacyjna.

Podsumowanie projektu uczniowskiego
„Jak zatrzymać wodę w obliczu zmian klimatu”

zrealizowanego w ramach ogólnopolskiego programu „Oby Młodzież” przez uczniów klasy pierwszej i drugiej Branżowej Szkoły I stopnia w Krzepicach w roku szkolnym 2020/2021.

Przystępując do pracy w projekcie Oby Młodzież w ścieżce „Klimat to temat”, zagłębiając się w tematykę dostrzegliśmy ogromne potrzeby zmian naszych nawyków. Spośród pomysłów na realizację działania projektowego wybraliśmy zagadnienie wykorzystania deszczówki i oszczędzania wody.

Wodę deszczową, szczególnie tę, która spływa z dachu domu, możemy w łatwy sposób gromadzić i wykorzystywać w ogrodzie do podlewania roślin lub podczas prac porządkowych. Takie rozwiązanie jest ekologiczne, stosunkowo niedrogie w realizacji, a w dłuższej perspektywie przyniesie spore korzyści dla portfela i środowiska naturalnego.

VII edycja Akademii Młodego Licealisty dobiegła końca.

13 czerwca 2021r odbyły się ostatnie zajęcia VII edycji Akademii Młodego Licealisty. Cieszymy się , że w tym trudnym czasie udało się nie przerwać działalności AML. Naszą propozycją ciekawych zajęć zainteresowała się spora grupa uczniów klas ósmych, która wytrwale pracowała do ostatniego spotkania. Nauczyciele przygotowali na tę edycję szczególny materiał do pracy z grupą przyszłych licealistów, a uczestnicy mocno angażowali się w proponowane im zadania do wykonania. Koordynatorem i organizatorem działań jak co roku była wicedyrektor Agnieszka Borowska.

Ogólnopolski konkursu matematyczny ,,Be Quick and Win!"

Tegoroczny maturzysta Mateusz Ptak został laureatem w IV Edycji Ogólnopolskiego Matematycznego Konkursu Internetowego „Be Quick and Win!” organizowanego przez Częstochowski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Politechnikę Częstochowską. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Każde zadanie konkursowe ukazywało się w środy o godzinie 1900 od 3 marca 2021 do 21 kwietnia 2021 r. (cykl 8 zadań). Rozwiązanie każdego zadania należało przesyłać w ciągu 120 minut od momentu jego opublikowania na stronie internetowej.

Serdecznie gratulujemy.

Edyta Kuc

 

Ogólnopolska Olimpiada Zadań Logicznych.

Tegoroczni maturzyści Mateusz Ptak i Piotr Nagłowski zostali laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Zadań Logicznych.

W Olimpiadzie wzięło udział 20 uczniów z naszej szkoły i ich wyniki też są zadawalające dające nadzieję na podobne sukcesy w przyszłości. Serdecznie gratulujemy.

 

Triumf w Warszawie - XIV finał Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

W trakcie mijającego jakże trudnego, roku szklanego, nasi uczniowie licznie i z ochotą, uczestniczyli w olimpiadach i konkursach historycznych. Największym zainteresowaniem cieszyła się Olimpiada Przedmiotowa im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. W październiku do etapu szkolnego przystąpiło 15 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 9 z nich. Do etapu wojewódzkiego dotarł Adam Jeziorski IIcg i Adrian Mazik IIIc. Dwójka ta dostała się do I części zawodów finałowych. Finał polegał na napisaniu wypracowania (rozprawki) na jeden z pięciu tematów podanych i następnie sprawdzanych przez Komitet Główny Olimpiady. Nasi uczniowie uzyskali wysokie oceny, tytuł finalisty i zwolnienie z matury rozszerzonej z historii. Po podsumowaniu dotychczasowych etapów, Adrian Mazik zajął 5 miejsce, Adam Jeziorski 6 miejsce w województwie. Do II części zawodów finałowych Komitet Centralny zakwalifikował 5 uczniów z województwa śląskiego.

Przedłużony weekend klasy 1bp pod hasłem „Akcja Integracja”

Sytuacja powrotu do nauki stacjonarnej stawia przed nauczycielami bardzo ważne zadanie – ponowną integrację zespołu klasowego, a w przypadku klasy pierwszej – po prostu integrację klasy. Najlepszym i najbardziej pożądanym przez uczniów sposobem kształtowania poczucia przynależności do grupy są wspólne wyjazdy, podczas których uczniowie w warunkach pozaszkolnych w sposób naturalny poznają się nawzajem, nawiązują przyjaźnie, otwierają się na grupę. W związku z powyższym klasa 1bp wraz z wychowawczynią zorganizowała dwa wyjazdy pod hasłem „Akcja Intergacja” przedłużając sobie tym samym weekend. W piątek 11 czerwca uczniowie wybrali się do kina Cinema City na film „Tom i Jerry”, a w poniedziałek 14 czerwca do Stacji Grawitacji w Częstochowie. Uczniowie wrócili zadowoleni z wyjazdów i już planują kolejne, ale nowym roku szkolnym.