LINKI Z DARMOWYM DOSTĘPEM DO KSIĄŻEK

https://wolnelektury.pl/

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

https://polona.pl/

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

https://lektury.gov.pl/

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne on-line oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

chmuraczytania.p

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

https://polska-poezja.pl/lista-wierszy

Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

http://lustrobiblioteki.pl/biblioteki-cyfrowe-polsce/

Na stronie internetowej "Lustra Biblioteki" znajdziecie listę bibliotek, repozytoriów, archiwów i muzeów cyfrowych z odnośnikami. Można znaleźć tam wiele interesujących źródeł z bezpłatnymi i legalnymi e-bookami.

KSIĘGARNIE INTERNETOWE

http://www.publio.pl/e-booki

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

https://www.nexto.pl/ebooki/darmowe_c1219.xml

Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.

LEKTURY AUDIOWIZUALNE I SPEKTAKLE ON – LINE

https://ninateka.pl/artykul/lektury-audiowizualne-i-teatralne

https://teatrdramatyczny.pl/e-scena

AKCJE WSPIERAJĄCE CZYTELNICTWO

http://czytampolskie.pl/

Celem akcji jest wspieranie czytelnictwa w Polsce poprzez promocję rodzimej literatury i jej twórców. Na stronie akcji zamieszczane są ciekawe artykuły, wywiady z pisarzami, konkursy, a także propozycje najciekawszych polskich książek.

https://zaczytajsie.pl/

Serwis informuje o nowościach na rynkach wydawniczych. Zarówno o klasykach i pozycjach uznanych, jak i tych niszowych, mało znanych oraz zapomnianych.