• Kolejny indeks dla uczennicy naszej szkoły
  Kolejny indeks dla uczennicy naszej szkoły
 • Dzień Kobiet
  Dzień Kobiet
 • Uroczystość Pożegnania Maturzystów 2022 w Zespole Szkół w Krzepicach
  Uroczystość Pożegnania Maturzystów 2022 w Zespole Szkół w Krzepicach
 • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
  Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
 • Uczeń naszej szkoły z indeksem Politechniki Śląskie
  Uczeń naszej szkoły z indeksem Politechniki Śląskie
 • Sykces Naszej Szkoły
  Sykces Naszej Szkoły
 • Nasi uczniowie finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej!
  Nasi uczniowie finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej!

Dzisiaj jest czwartek, 01 grudnia 2022 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 204 dni. Matura za: 154 dni.

Imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

Wycieczka programowa do Planetarium Śląskiego

16 listopada uczniowie klas pierwszych z rozszerzeniem geograficznym (1A, 1D i 1E) udali się na nieziemską wycieczkę do Śląskiego Parku Nauki w Chorzowie, gdzie odbyli podróż po wszechświecie razem z opiekunami: p. Bożeną Drab, p. Beatą Mazurek-Fajer oraz ks. Pawłem Kulasiewiczem.

Pierwszą część wycieczki uczniowie spędzili na oglądaniu ekspozycji „Astronomia”, podczas której zobaczyli projektor Zeissa (wyświetlał gwiazdy w Planetarium Śląskim przez 63 lata), interaktywne stanowiska prezentujące informacje o badaniu obiektów niebieskich poprzez światło i ciekawostki o prawach, jakie można zaobserwować we wszechświecie. Dla uczniów najbardziej intersującą atrakcją był spacer pośród planet i gwiazd przy pomocy okularów 3D. W drugiej części gwiezdnej przygody uczniowie obejrzeli seans „Explore". Na początku byli świadkami podróży po aktualnym niebie prowadzonej na żywo przez lektora, a potem zapoznali się z historią rozmyślań nad wszechświatem zapoczątkowanej od najstarszych plemion aż po dzisiejsze czasy. Po tym seansie prawa Keplera nie były już zagadką, a na niebie uczniowie zaczęli dostrzegać opowieść o Orionie, który wraz ze swoimi pupilami - Wielkim Psem i Małym Psem - goni Plejady po niebie.

 

Informacja dla rodziców