Kolejny indeks dla uczennicy naszej szkoły
    Dzień Kobiet
    Uroczystość Pożegnania Maturzystów 2022 w Zespole Szkół w Krzepicach
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Uczeń naszej szkoły z indeksem Politechniki Śląskie
    Sykces Naszej Szkoły
    Nasi uczniowie finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej!

Dzisiaj jest czwartek, 01 grudnia 2022 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 204 dni. Matura za: 154 dni.

Imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

„Poznaj Polskę” – uczniowie klas trzecich w Toruniu i Kruszwicy

W ramach programu „Poznaj Polskę” uczniowie klas III-ich (IIIb i IIIcd) wraz z opiekunami: Renatą Kadłubską, Renatą Mastalerz, Martyną Olszewską i Barbarą Pośpiech odbyli wycieczkę do Kruszwicy i Torunia w dniach 02-04 listopada 2022r.

Umożliwienie młodzieży poznania starych miast Polski: Torunia i Kruszwicy, ich środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki uatrakcyjniło proces dydaktyczny. Uczniowie zwiedzili m.in. Kolegiatę św. Piotra i Pawła oraz Narodzenia NMP, a także Mysią Wieżę w Kruszwicy. W Toruniu zachwycili się Domem Mikołaja Kopernika, Muzeum Toruńskiego Piernika, Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium”, Muzeum Uniwersyteckim w Toruniu. Największe jednak wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiło Stare Miasto z brukowanymi uliczkami, pięknie zdobionymi fasadami starych kamienic i ruinami Starego Muru oraz Zamku Krzyżackiego. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” stworzyło uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Dodatkową atrakcją dla uczniów były ufundowane przez Radę Rodziców bilety do kina oraz do Niewidzialnego Domu, a na drogę słodka niespodzianka w postaci toruńskich pierników. Dziękujemy!

Informacja dla rodziców