Dzisiaj jest czwartek, 29 września 2022 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 267 dni. Matura za: 217 dni.

Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Biol-chemy o profilaktyce i medycynie

W czwartek 15 września br. w murach naszej szkoły gościliśmy Panią lek. med. Katarzyną Gieracz-Majchrowską, pełniącą funkcję zastępcy Dyrektora ds. Medycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Kłobucku, Pana Macieja Biernackiego członka Zarządu Powiatu Kłobuckiego oraz Panią Joanną Kulejewską - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej. Tematem wizyty była profilaktyka zdrowotna chorób zakaźnych, w tym szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w związku z trwającym „Tygodniem profilaktyki chorób zakaźnych w szkołach”. Przy tej okazji „Bronkowa” młodzież została także zachęcona do rekrutowania na studia medyczne. Jednym z argumentów za zdawaniem na wydział lekarski było stypendium przyznawane przez Zarząd Powiatu Kłobuckiego studentom właśnie kierunku lekarskiego z naszego powiatu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie starszych klas o profilu medyczno-przyrodniczym Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Krzepicach.

Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze, a uczniowie wykazali się zainteresowaniem przedstawioną tematyką, dopytując o szczegóły.

Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia. Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać i porozmawiać.