• Kolejny indeks dla uczennicy naszej szkoły
  Kolejny indeks dla uczennicy naszej szkoły
 • Dzień Kobiet
  Dzień Kobiet
 • Uroczystość Pożegnania Maturzystów 2022 w Zespole Szkół w Krzepicach
  Uroczystość Pożegnania Maturzystów 2022 w Zespole Szkół w Krzepicach
 • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
  Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
 • Uczeń naszej szkoły z indeksem Politechniki Śląskie
  Uczeń naszej szkoły z indeksem Politechniki Śląskie
 • Sykces Naszej Szkoły
  Sykces Naszej Szkoły
 • Nasi uczniowie finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej!
  Nasi uczniowie finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej!

Dzisiaj jest niedziela, 14 sierpnia 2022 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: -51 dni. Matura za: -102 dni.

Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Projekt szkolny: Toleruję - nie dyskryminuję

Projekt szkolny „Toleruję – nie dyskryminuję” realizowany był w II semestrze bieżącego roku w klasach drugich LO w ramach ogólnopolskiego programu antydyskryminacyjny - Szkoła Równego Traktowania, organizowanego przez Fundację Centrum im. prof. Bronisława Geremka. Celem przedsięwzięcia jest budowanie przyjaznego i bezpiecznego środowiska szkolnego, wolnego od dyskryminacji, przemocy i wykluczenia.

Pierwszym etapem projektu były warsztaty dla uczniów, służące wyjaśnieniu: czym jest dyskryminacja, jakie są jej rodzaje oraz jak jej przeciwdziałać. Zajęcia zakończone zostały badaniem ankietowym, które miało wskazać obszary dyskryminacji lub nierównego traktowania dotykające uczniów naszej szkoły. W drugim etapie projektu młodzież, pracując w małych grupach zadaniowych, przedstawiała swoje refleksje, doświadczenia związane z dyskryminacją, propozycje, jak z nią walczyć w formie: plakatów, wierszy, tekstów literackich, reklamowych lub krótkich filmików. Wypracowane przez nich materiały stanowią element kampanii informacyjnej, pomagają uwrażliwić uczniów na problem równego traktowania i tolerancji.

Projekt „Toleruję - nie dyskryminuję” ma wartość antydyskryminacyjną, poszerza wiedzę uczniów i nauczycieli, wiec tym samym wpływa na zmianę ich postaw, uwrażliwia na negatywne zachowania. Temat antydyskryminacji szczególnie obecnie powinien być podejmowany w szkole, gdyż stajemy wobec nowych wyzwań oraz nowej sytuacji obecności ukraińskich uchodźców i tym większa jest potrzeba tolerancji, otwartości na innych ludzi i ich różnorodność. Organizatorem projektu była Pani Jolanta Drab we współpracy z pedagogiem szkolnym, Panią Mariolą Kempińską - Kulej.